Każdy kierowca musi pamiętać o tym, by zachowywać się odpowiedzialnie na drodze. Dlatego też podczas nauki jazdy podkreślane jest to, żeby dbać o bezpieczeństwo zarówno własne, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Sposobem na to jest odpowiednie oznakowane pojazdu tak, aby był on widoczny w każdych warunkach. Pozwoli to kierowcom dostrzec nie tylko nadjeżdżający samochód, ale również pieszych poruszającym się po nieoświetlonych drogach.

Taśmy odblaskowe na pojazdy

taśmy samoprzylepne 3mOd 10 października 2009 r. istnieje obowiązek oznakowania konturowego ciężarówek i dotyczy on pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Jednak taśmy samoprzylepne 3m można przykleić również na samochód osobowy, aby w ten sposób zagwarantować jego większą widoczność. Sprawdzi się to zwłaszcza wtedy, gdy pozostaje on zaparkowany w nieoświetlonym miejscu. Można przytwierdzić ją do wnętrza drzwi, dzięki czemu osoby wysiadające z pojazdu będą z daleka widoczne. W przypadku gdy kierowca często parkuje prostopadle, taśma sprawdzi się do oznakowania wnętrza bagażnika – wyjmując z niego potrzebne rzeczy, będzie miał pewność, że pozostaje bezpieczny nawet po zmroku. Taśmą okleić można również hulajnogi czy rowery. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku cyklistów, który ze względu na brak ścieżek rowerowych zmuszeni są do jazdy po ulicy.

taśmy samoprzylepne 3mW przypadku jednośladów jest to ważne, ponieważ ze względu na swój rozmiar po zmroku i w czasie silnego deszczu trudniej je wypatrzeć. Taśma przyczynia się do poprawienia widoczności – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych można dostrzec oklejony nią pojazd nawet z odległości 1000 m. Aplikacja taśmy nie jest trudna i można jej samodzielnie dokonać. Najpierw należy w odpowiedni sposób przygotować powierzchnię do montażu, ponieważ ważne jest, aby była ona czysta, sucha i odtłuszczona, a jej temperatura wahała się pomiędzy 18 a 30 stopniami Celsjusza. Następnie należy dokładnie zaznaczyć miejsce, w którym taśma na zostać umieszczona. Po odklejeniu linera przykłada się taśmę do powierzchni. Trzeba pamiętać o tym, aby zrobić to delikatnie – pozwoli to na dokonanie ewentualnych drobnych poprawek. Gdy taśma została przyklejona w odpowiednim miejscu, należy użyć rakli. Pomoże to docisnąć ją do powierzchni i trwale przytwierdzić. W miarę potrzeby można przyciąć taśmę, jednak nożyk, którym będzie to robione, musi być ostry.

Taśmy samoprzylepne pozwalają poprawić bezpieczeństwo na drogach, ale można je wykorzystać również do oznaczenia bram wjazdowych czy szlabanów. Można naklejać je na wielu rodzajach powierzchni, np. na aluminium czy stali malowanej proszkowo. Wybierając odpowiednią taśmę, ważne jest to, by zwrócić uwagę na jej współczynnik odblasku. Im jest on wyższy, tym lepiej odbija światło i zapewnia większą widoczność.

Kategorie: Handel

0 Komentarzy

Dodaj komentarz