Od wielu lat rośnie popularność firm cateringowych. Pojawiają się firmy specjalizujące się w obsłudze wesel, zabaw plenerowych, czy oferujące wyłącznie dania kuchni włoskiej lub azjatyckiej. Catering zamawiany jest zarówno przez firmy, na przykład na szkolenia, przez organizatorów imprez, a także przez osoby prywatne, zamawiających przykładowo jedzenie na Boże Narodzenie czy na przyjęcie urodzinowe.

Catering i różnorodne menu

cateringCo jednak warto wiedzieć zanim skorzysta się z oferty na catering okolicznościowy? Przede wszystkim trzeba wybrać dobrą firmę. Obecnie w internecie łatwo można znaleźć opinie odnośnie każdego przedsiębiorstwa cateringowego. Im więcej zadowolonych klientów tym lepiej. Choć warto także patrzeć na negatywne komentarze, bo mogą być pisane przez konkurencję. Również przed podpisaniem umowy dobrze jest się spotkać z przedstawicielem firmy i porozmawiać na temat oferty, cen, terminów i tak dalej. Patrząc na wybór potraw trzeba się zastanowić nad tym na je dobrać do rodzaju imprezy. Na wesele będzie się brało treściwe zupy i drugie dania, a także desery. Na konferencjach wystarczą ciasta lub drobne przekąski, na przykład kanapki, czy tartaletki. Na urodzinach będą dominowały słodkie potrawy. Również trzeba uwzględniać osoby z nietolerancjami pokarmowymi, nie jedzącymi mięsa, czy słodyczy.

cateringPatrząc na ofertę trzeba zwracać szczególną uwagę na wagę produktów oraz na ceny. Przykładowo kotlet schabowy może być wyceniany od sztuki, jak i od wagi (wtedy cena podawana jest za sto gram). Przy potrawach o zróżnicowanej wadze (jaką są wszelkiego rodzaju mięsa czy ryby) lepiej wybierać opcję z płatnością za sztukę. Cena za wagę lepsza byłaby przy daniach lekkich, na przykład przy sałatkach. Przy zamawianiu cateringu okolicznościowego trzeba jednak sprawdzać więcej rzeczy. Ile kosztuje transport, czy jest wliczony w cenę zamówienia. Czy razem z jedzeniem otrzyma się też podgrzewacze do nich lub czy jedzenie na pewno dotrze ciepłe na miejsce. Jak skonstruowana jest umowa, czy za opóźnienie w dostawie jedzenia można liczyć na rekompensatę. To wszystko składa się na to, czy będziemy zadowoleni z cateringu. Na pewno każda dobra firma będzie dbała o relacje z klientami i zaproponuje takie rozwiązania, które będą się podobały.

Klient zaś przed podpisaniem umowy powinien ją dokładnie przeczytać, sprawdzić listę dań, cennik, transport i teksty pisane drobnym drukiem. Znalezienie dobrej firmy nie jest trudne, ale jeśli chce się mieć perfekcyjne przyjęcie z doskonałym jedzeniem to do poszukiwań warto się przygotować.

Kategorie: Jedzenie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder