Robienie ozdób, ubrań, czy dodatków do wnętrz to świetna opcja na spędzenie wolnego czasu. Pozwala się zrelaksować, ćwiczyć kreatywne myślenie, a także własnoręcznie stworzyć coś niepowtarzalnego. Niestety, często do tworzenia różnych rzeczy potrzebna jest specjalistycznego sprzętu, czy fachowej wiedzy. Trudno jest szyć ubrania wyłącznie igłą i nitką, tak by nic się nie zerwało, robienie biżuterii z metalu czy kryształków wymaga wprawnych rąk i doświadczenia.

Sznurek w różnych kolorach

 sznurek bawełnianyRównież dzierganie, czy szydełkowanie nie jest takie proste jakby się wydawało, chyba że chce się robić tylko szaliki o prostym wzorze. Na szczęście są takie techniki DIY i takie materiały, którymi każdy może się posłużyć. Przykładem może być kolorowy sznurek bawełniany. Dostępny jest on w różnych grubościach od cienkiego sznureczka, po gruby sznur. Sznurki mogą być jednobarwne,, cieniowane (kolor przechodzi od najciemniejszego do najjaśniejszego), jak również sznurki ze wzorem (np. kropeczki, paski, kratka). W ten sposób łatwo można dobrać idealny sznurek do projektu. Sznurek z bawełny można ciąć zwykłymi nożyczkami, zwykle jest nieco elastyczny, więc łatwo się nim operuje. W dodatku wielki motek sznurka można kupić za niewielkie pieniądze.

 sznurek bawełnianyCo można zrobić ze sznurka i jakiej techniki użyć? Z pewnością idealne będzie tu makrama, czyli sztuka polegająca na wiązaniu sznurków w misterne sploty. Makramą można wykonywać na przykład wiszące ozdoby, podkładki na stół, czy małe torebki na plażę z frędzelkami. Z cienkiego sznurka można natomiast zrobić bransoletki. Najprostsze sploty może wykonać każdy, największą przeszkodą jest ustalenie jak długi musi być sznurek potrzebny do wykonania takiej ozdoby. Ze sznurka można wykonywać też zabawki dla psów i kotów. Wystarczy wziąć kilka sznurków i związać je ze sobą w jeden wielki supeł i już jest mała zabawka do aportowania gotowa. Sznurki przydaja się do tworzenia mat węchowych na smakołyki, czy jako zabawka na sznurku dla kotka. Sznurki można wykorzystać także do tworzenia własnych ubrań i dodatków. Cienki sznurek może robić za sznurówki, pasek do sukienki, czy też linki do sznurowania bluzki. Znając proste sploty sznurków można zrobić efektowną bransoletkę, czy ozdobę na włosy.

Własnoręcznie robione ozdoby, ciuchy, czy dodatki do domu z pewnością będą wyjątkowe i niepowtarzalne. Można samemu łączyć wzory i kolory, tak by powstał idealny produkt. Warto jest kreatywnie spędzać czas, trenować swoją pomysłowość i wymyślać nowe wzory, zamiast oglądać telewizję czy przeglądać strony w Internecie.

Kategorie: Poradnik

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder