Szukając kompromisu między smokingiem a klasycznym garniturem, można sięgnąć po garnitur smokingowy. To elegancki strój męski, który nadaje się na wesele, uroczystą kolację lub do opery. Najbardziej charakterystyczną cechą garnituru smokingowego jest przedłużona marynarka, ale wyróżnia się on także innymi drobnymi detalami, które dodają mu elegancji.

Garnitur smokingowy na specjalne wyjścia

garnitur smokingowyPrzeważnie garnitury smokingowe są w czarnym kolorze. Na garnitur smokingowy składają się: spodnie, marynarka oraz kamizelka, która jest opcjonalnym dodatkiem. Takie elementy marynarki jak klapy, wypustki kieszeni i guziki obszywa się w przypadku garnituru smokingowego jedwabiem lub czarnym atłasem. Materiał, z którego wykonany jest garnitur smokingowy, powinien być dostosowany do sztucznego światła, ponieważ nosi się go głównie wieczorem. Sztuczne oświetlenie dobrze podkreśla atłasowe i jedwabne wykończenia oraz obszycia, co dodatkowo podkreśla elegancję stroju. Elementem, który wyróżnia marynarkę do garnituru smokingowego, są klapy. Spotkać się można z klapami szalowymi lub ostrymi. Ich obszycie, podobnie jak lampas na spodniach, wykonane jest z czarnego jedwabiu lub atłasu.

garnitur smokingowyBardziej formalne wersje marynarek nie posiadają rozcięcia z tyłu, natomiast marynarki do strojów rozrywkowo-wieczorowych posiadają jedno lub dwa rozcięcia. Jeśli chce się kupić stylowy garnitur smokingowy Inowrocław warto odwiedzić w pierwszej kolejności. W Inowrocławiu garnitur smokingowy można kupić w jednym z licznych sklepów z odzieżą męską lub bezpośrednio od krawca. Zlecenie wykonania garnituru smokingowego szytego na miarę to klucz do zrobienia świetnego wrażenia podczas imprezy. Ważnym elementem garnituru smokingowego są także spodnie, które posiadają szlufkę na pasek. Lampas w spodniach do garnituru smokingowego nie jest obowiązkowy. W kwestii dodatków warto zadbać o białą koszulę oraz spinki do mankietów. Klasyczną kamizelkę można zastąpić pasem smokingowym. Pozwala to optycznie wydłużyć sylwetkę. Pod szyję warto wybrać muszkę. Do garnituru smokingowego trzeba założyć odpowiednie obuwie wieczorowe. Warto zadbać o to, żeby było odpowiednio wypastowane. Buty do garnituru tego typu nie powinny posiadać żadnych dodatkowych zdobień oraz nakładanych nosków.

Ubierając się w garnitur smokingowy, można przygotować się na wydarzenie kulturalne lub rozrywkowe. Garnitur smokingowy sprawdzi się także w czasie oficjalnych wizyt i wydarzeń biznesowych, podczas których trzeba się dobrze zaprezentować. Warto zadbać o dopasowanie garnituru do sylwetki.

Kategorie: Moda