Wiele kobiet uważa, że mężczyźni mają o wiele mniejszy problem z wyborem wizytowej kreacji – wystarczy założyć garnitur. Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej, ponieważ krojów, kolorów i materiałów garniturów jest na rynku mnóstwo. Szykując się na oficjalne przyjęcie, galę lub ważne wydarzenie, warto założyć garnitur wizytowy. Wyróżnia się on eleganckim wyglądem i dopasowaniem, jest też znacznie lepiej dopasowany i pozostawia mniejszą swobodę ruchów. W zamian jednak otrzymuje się świetną prezencję.

Wygodny garnitur wizytowy — pełnia elegancji

Garnitur wizytowyNa garnitur składają się dwa podstawowe elementy, czyli spodnie oraz marynarka. Dodatkowo można ten strój wzbogacić o kamizelkę. Mówi się wówczas o garniturze trzyczęściowym, który jest jeszcze bardziej oficjalny. Według kroju marynarki garnitury dzieli się na takie wykonane w stylu europejskim lub amerykańskim. Pierwszy rodzaj garniturów jest znacznie bardziej dopasowany. Wynika to z faktu, że marynarka jest taliowana. Pozwala to podkreślić atuty męskiej sylwetki. Garnitur w stylu amerykańskim znacznie lepiej sprawdza się w przypadku osób, które chcą ukryć pewne niedoskonałości swojego ciała. Męski strój wieczorowy odróżnia się od wersji roboczych i sportowych szpiczastymi klapami i prostymi kieszeniami, które nadają mu charakterystyczny galowy wygląd.

Garnitur wizytowyChcąc zamówić dopasowany i wygodny garnitur wizytowy Inowrocław warto odwiedzić ze względu na renomę lokalnych krawców. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki strój nabyć także w jednym z wyspecjalizowanych sklepów, których w Inowrocławiu nie brakuje. Dzięki garniturowi wizytowemu można świetnie zaprezentować się podczas ślubu lub gali. Przed zakupem garnituru w jednym z inowrocławskich sklepów lub warsztatów krawieckich warto pamiętać, że większa liczba guzików w marynarce dobrze pasuje tylko wysokim mężczyznom, ponieważ wizualnie skraca sylwetkę. Osoby niższe powinny zdecydować się na marynarkę z dwoma guzikami. Noszenie garnituru wizytowego pozwala dobrze się zaprezentować i wskazać zalety własnej sylwetki.

Wybierając garnitur na ważne wydarzenie, należy zwrócić uwagę na kolor, krój oraz jakość materiału. Różnice można zobaczyć, chociażby w kształcie klap marynarki, liczbie guzików czy obszyciach. Nie należy zapominać także o dopasowanej kolorystycznie koszuli oraz właściwym obuwiu. Dobrze dobrany krawat może przyciągnąć uwagę lub podkreślić charakter wydarzenia. Garnitury wizytowe szyte na miarę zapewniają jeszcze lepszy wygląd oraz wygodę nawet podczas wielogodzinnego noszenia, ale prostsze modele można kupić już za kilkaset złotych.