Bez wątpienia spacery z czworonożnym przyjacielem są czymś niezwykłym. To czas odpoczynku i zabawy, który skutecznie wpływa na poprawę samopoczucia zarówno u właściciela, jak i przede wszystkim u zwierzęcia. Psy uwielbiają spacery, jednak aby były one w pełni komfortowe i bezpieczne dla pupila, warto wybrać odpowiednią smycz. Rodzajów smyczek jest sporo, a jednym z nich są te elastyczne. Na pierwszy rzut oka wydają się wyborem idealnym.

Odpowiednia smycz dla psa

smycz dla małego psaDla jakich psów będą najodpowiedniejsze? Elastyczne smyczki dedykowane są przede wszystkim małym psom oraz tym, które potrafią już chodzić bez ciągnięcia i przesadnego szarpania. Produkt charakteryzuje się sporą ilością zalet, jednak jedną z najważniejszych jest pozytywny wpływ na bezpieczeństwo pupila. W zależności od rasy i przeszkolenia zwierzęcia niektóre z nich są bardzo aktywne i za wszelką cenę starają się przeć naprzód, chcąc wręcz ciągnąć za sobą właściciela. W wielu przypadkach niewłaściwym odruchem jest szarpnięcie smyczki, co może przestraszyć psa, a dodatkowo go zranić. Właściciele czworonogów mogą zatem zastanawiać się, w jaki sposób przywrócić szalonego psa do porządku? Jeżeli jest to spacer ze szczeniakiem lub mniejszym pupilem idealnym rozwiązaniem będzie właśnie elastyczna smycz dla małego psa.

smycz dla małego psaW momencie gdy właściciel pociągnie za taką smyczkę, wówczas ona się rozciągnie, łagodnie uniemożliwiając psu dalsze ciągnięcie, a przy tym w żaden sposób nie zagrozi zwierzęciu. Warto ją stosować w przypadku małych zwierząt z tego powodu, że ich ciało jest bardzo delikatne i każde szarpnięcie wywołane przez właściciela, może negatywnie wpłynąć na późniejszy rozwój pupila. Elastyczną smycz ubiera się psu w bardzo wygodny sposób, przekładając ją przez głowę zwierzęcia. To, do jakiego stopnia będzie się rozciągać smyczka, zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego została stworzona. Niektóre z produktów mogą się rozciągać w całości, a inne jedynie częściowo. Właściciel czworonoga ma zatem możliwość dopasowania konkretnej smyczki do charakteru swojego psa. Należy pamiętać, że elastyczna smycz dedykowana jest małym psom, których siła ciągnięcia nie jest zbyt wysoka oraz dużym psom, które reagują na polecenia swojego właściciela.

Dla szczeniaków powinno wybierać się elastyczne smyczki, aby nie wpływać negatywnie na ich rozwój fizyczny, ani psychiczny. Pupilom o większym rozmiarach, które wykazują się wyjątkowo sporą aktywnością, często zbliżają się do przechodniów lub innych psów, zaleca się zakup smycz odpowiednich do ich charakteru.

Kategorie: Handel

0 Komentarzy

Dodaj komentarz