Każdy rodzic stara się zapewnić maksymalny rozwój swojemu dziecku. Szczególnie w młodym wieku ważna jest nauka samodzielności w spożywaniu posiłków, czy wykonywaniu codziennych czynności. Producenci różnego rodzaju akcesoriów i gadżetów bardzo chętnie w tym pomagają. Przykładem są specjalne naczynia i sztućce ułatwiające naukę jedzenia, czy dziecięce kubki, które wspomagają samodzielne picie.

Specjalny dziecięcy kubek

kubek lovi 360Na jakie produkty zdecydować się, w zależności od wieku dziecka? Kiedy dziecko rozpoczyna swoją przygodę z samodzielnym spożywaniem posiłków, warto zaopatrzyć się w produkty, które będą przede wszystkim bezpieczne zarówno dla niego, jak i dla otoczenia. Wybór łatwo niszczących się naczyń jest nieskutecznym i często kosztownym rozwiązaniem. Dużo lepiej sprawdzą się produkty, które po upadku się nie rozbiją. W przypadku kubków równie ważne jest utrzymanie zawartości wewnątrz pojemnika. Dziecko, ucząc się pić, bardzo często wyleje napój na podłogę. Szczelność tego typu produktów zapewniają odpowiednio dobrane słomki i wieczka. Na początek nauki świetnie sprawdzą się bidony dla dzieci, które zazwyczaj zaopatrzone są w słomkę lub silikonową, składaną rurkę, przez którą można pić pod każdym kątem.

kubek lovi 360Dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia stworzony został też specjalny dziecięcy kubek Lovi 360. To produkt, który jest kolejnym krokiem w rozwoju malca i uczy go picia bez użycia słomki, zupełnie tak, jak robiłby to ze szklanki. Zarówno talerzyki, sztućce, jak i kubeczki tworzone są z materiałów bezpiecznych dla dzieci i zazwyczaj posiadają one dodatkową ochronę antybakteryjną. Produkty wspomagające uczenie się dzieci samodzielności zapewniają też komfort rodzicom. Kubki, bidony lub talerzyki są bardzo łatwe w czyszczeniu, a niektóre z nich można nawet umieszczać w zmywarce. Zarówno w przypadku Lovi 360, jak i innych produktów, te często wyposażone w specjalnie wyprofilowane uchwyty, dzięki którym dziecko może pewnie trzymać kubek. Szukając najodpowiedniejszego kubka do nauki picia, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na wytrzymałość produktu, bezpieczeństwo, jakie zapewnia dziecku oraz jego komfortową budowę. Im dziecku wygodniej będzie korzystało się z produktów, tym chętniej będzie chciał się uczyć. Na rynku znajdują się produkty, których dziecko może używać już na wczesnym etapie rozwoju.

Przykładem są bidony przeznaczone dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia oraz nieco bardziej zaawansowane kubki, których użytkownicy powinni mieć ukończone 12 miesięcy życia. Cena produktów jest rozbieżna i różni się w zależności od producentów, jednak dziecięce kubki można średnio kupić od 20 do około 60 złotych.

Kategorie: Dziecko

0 Komentarzy

Dodaj komentarz