Urządzenie mieszkania lub domu to trudny, żmudny i czasami długotrwały proces, odpowiednio jednak zaplanowany i wykonany da nam satysfakcję i pozwoli cieszyć się nam mieszkaniem przez lata. Dobranie odpowiedniej estetyki jest osobistą sprawą gustu każdego z nas i tego, do czego dane pomieszczenie będzie służyć.

Lampy w stylu industrialnym

 lampy industrialneWażnym etapem planowania doboru wyposażenia mieszkania jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Czynnikami decydującymi o tym wyborze powinny być dizajn i rodzaj światła przez nie emitowany. Estetyka lampy powinna współgrać z meblami i kolorystyką pomieszczenia, natomiast rodzaj oświetlenia od funkcji pomieszczenia. Innego światła potrzebujemy w kuchni, innego do pracy przy biurku, a jeszcze innego w łazience. Wspaniale komponują się z większością mebli unikatowe lampy industrialne dostępne w wielu sklepach z meblami kolonialnymi, jak również w „zwykłych” sklepach meblarskich i oświetleniowych, także internetowych. Wyjątkowy dizajn lamp, mający swe korzenie w stylistyce modnej w połowie ubiegłego wieku, cechuje się dużą otwartością stylu i różnymi inspiracjami. Początkowo używany w adaptowanych do użyteczności mieszkalnej magazynach i loftach o dużej powierzchni, szybko jednak zagościł w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni użytkowej, a współcześnie jesteśmy świadkiem ponownego odrodzenia się mody na oświetlenie w stylu industrialnym.

 lampy industrialneEstetyka lamp daleka jest od szarości, nudy i powtarzalności, zawsze wnoszą coś ożywczego i oryginalnego do mieszkania, dodając mu szyku i niepowtarzalnego stylu. Wykonane z różnych elementów metalowych, drewnianych, skórzanych i innych, często zaskakują swoją formą i przykuwają wzrok gości. Na rynku dostępne jest wiele wzorów zaprojektowanych w różnych stylistykach, zarówno przez duże firmy jak i lokalnych rzemieślników. Lampy industrialne możemy kupić praktycznie do każdego pomieszczenia i dedykowanego przeznaczenia: są lampy podwieszane do kuchni i pokoju, wolnostojące lampy pokojowe na trójnogu, lampy podłogowe, lampki na biurko, lampy nocne i kinkiety. Wygląd lamp industrialnych przywodzi na myśl odległe lata, zwłaszcza że materiał z którego są wykonane jest celowo postarzany, ale wnętrze odpowiadające za oświetlenie jest jak najbardziej nowoczesne, emanując przyjazne i bezpieczne dla oka światło o wybranym natężeniu i temperaturze.

Jeżeli więc chcemy mieć w naszym domu stylowe i oryginalne lampy doskonale wpasowujące się w niemal wszystkie rodzaje mebli i różnoraką kolorystykę, nie marnujmy czasu i wzroku i wyposażmy mieszkanie w lampy industrialne.

Kategorie: Handel

0 Komentarzy

Dodaj komentarz