Ciekawa podróż kontrastów Kamczatka to duży półwysep, który znajduje się na samym końcu Rosji. Przez długi okres czasu teren ten był odosobniony od całej cywilizacji, dzięki czemu dziś można zobaczyć tam niesamowitą dziewiczą przyrodę nieskażoną dłońmi człowieka oraz tajgę pełną dzikich zwierząt. Oprócz tego znajdują się tam setki wulkanów, których część jest cały czas aktywna sejsmicznie. Dzięki temu można podziwiać tam gorące źródła, wulkany błotne i cudowne gejzery.

Kamczatka miejscem pożądanym przez miłośników natury

kamczatkaMagiczne miejsce, jakim jest Kamczatka, przyciąga turystów z całego świata, którzy są miłośnikami natury. Nie ma tam żadnych hoteli i pensjonatów. Jedynym miejscem noclegowym są namioty. Można powiedzieć, że przyrodniczo Kamczatka jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Na wyspie znajduje się ponad 300 wulkanów, z czego 29 jest wciąż czynnych. Jedną trzecią półwyspu porastają brzozy Ermana, które charakteryzują się wyjątkową odpornością na tutejsze mrozy. Wyprawa na Kamczatkę może być odbywana bez względu na porę roku. Podczas sezonu letniego można skorzystać z dodatkowych aktywności, do których zalicza się rafting i żeglarstwo. Z kolei zimą polecane są źródła termalne, które stanowią znakomitą atrakcję podczas mroźnej zimy.

góry kamczatkaNatura to nie wszystko, bowiem wizyta na Kamczatce to także możliwość poznania rdzennych ludów – Koriatów, Itelmenów, Aleutów, Ewenków oraz Kamczadalów. Wszystkie ludy posiadają swoją tradycję, potrawy i muzykę. Wszystko to będzie można poznać i przekonać się na własnej skórze, jak takie ludy żyją w dzisiejszych czasach. Spróbowanie tradycyjnych potraw będzie ciekawym doświadczeniem, pozwalającym na bliższe zaaklimatyzowanie się w tutejszym otoczeniu. Kamczatkę warto zwiedzić również z lotu ptaka, aby móc przyjrzeć się Dolinie Wulkanów, do której nie ma przejścia drogą lądową. Jednak Kamczatka to nie tylko kraina wulkanów. To miejsce jest także domem dla około 16 tysięcy kodiaków, czyli podgatunku niedźwiedzi brunatnych. Są one największymi drapieżnikami lądowymi, zaraz obok niedźwiedzi polarnych.

Na tym skraju świata można przeżyć niezapomnianą i wyjątkową przygodę, która może skłonić do głębszej refleksji dotyczącej dotychczasowego życia. Podróż wgłąb natury, do której nie dociera cywilizacja, pozwoli na wyciszenie się i chwilową ucieczkę od miejskiego zgiełku, co jest niezwykle potrzebne w dzisiejszych czasach przepełnionych technologią, w których ludzie nieustannie się spieszą. Chwilowe przystopowanie i nabranie kilku wdechów może kolosalnie wpłynąć na resztę życia.

Więcej informacji na stronie www.galinex.pl!

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder