Wiele osób na prezent dla swoich partnerów wybiera biżuterię. Jest ona bardzo elegancka i wykonywana z najlepszej jakości materiałów. Obecnie na rynku znajduje się wiele sklepów branżowych, w których można zaopatrzyć się w różnego rodzaju kolczyki, naszyjniki, czy pierścionki. Bardzo często są one ozdabiane perłami.

Ekskluzywne kolczyki wiszące

kolczyki z perłamiSą to piękne i jednocześnie delikatne kamienie. W dzisiejszych czasach można pozyskać je w łatwy sposób, kupując je od właścicieli specjalnych hodowli. Posiadając na przykład kolczyki z perłami, trzeba pamiętać, by odpowiednio o nie dbać. Przede wszystkim dlatego, że są bardziej miękkie niż kamienie szlachetne, w związku z tym łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli dopuści się do ich zanieczyszczenia, staną się matowe. W związku z tym należy zadbać o ich połysk. Często zabrudzają się one w kontakcie z różnymi substancjami chemicznymi, które znajdują się w perfumach, czy kosmetykach, których używa się do makijażu. Warto zatem pamiętać, by zakładać je na uszy na samym końcu, kiedy jest się gotowym do wyjścia. Z kolei, kiedy się je zdejmie, należy przetrzeć miękką ściereczką. W ten sposób można pozbyć się zanieczyszczeń, które się na nich zebrały przez cały dzień. Równie ważną rzeczą jest sposób ich przechowywania. Kolczyki, które ozdabiane są perłami, nie wolno trzymać w bardzo suchym miejscu w woreczku foliowym. Muszą mieć one dostęp do powietrza i wilgoci.

kolczyki z perłamiJednak nie może być jej też za dużo, ponieważ w takim wypadku spęcznieją. W innym przypadku, kiedy będą miały za sucho, mogą się pokruszyć. Trzeba również uważać na zarysowania, na które perły są bardzo podatne. Nie jest to trudne do zrobienia. Wystarczy tylko przechowywać je osobno, najlepiej w bawełnianym woreczku. Jeśli chce się je samodzielnie wyczyścić, ważne jest, by nie robić tego przy pomocy detergentów, lub innych domowych mieszanek. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest użycie letniej wody i mydła, które nie będzie zawierać w sobie żadnych dodatków. Wysuszenie ich również na stanowi problemu. Wystarczy pozostawić je na delikatnej tkaninie, by same wyschły. Oczywiście, jeśli przez przypadek zostaną uszkodzone, czy zarysowane można spróbować je naprawić. Jednak trzeba wtedy udać się do doświadczonej osoby, która się wszystkim zajmie.

Pielęgnacja pereł wymaga dużego zaangażowania. Jeśli będzie się je odpowiednio przechowywać i dbać o nie, nie powinno być z nimi żadnych problemów. Oczywiście jak każdy materiał może ulec zanieczyszczeniu, ale nie jest to trudne do usunięcia, wystarczy do tego wspomniane już mydło i woda.

Kategorie: Dodatki

0 Komentarzy

Dodaj komentarz