Kwiaty to nieodłączny element każdej ważnej uroczystości. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie ślubu i wesela bez dekoracji w postaci roślin. Oprócz tradycyjnych kwiatów, takich jak róże, magnolie czy piwonie bardzo modne w ostatnim czasie stały się kompozycje złożone z wielkich egzotycznych liści czy gałązek oliwnych. Zieleń tego typu elementów doskonale kontrastuje z wszechobecną podczas uroczystości bielą.

Idealna dekoracja kwiatowa

Aby jednak dekoracje kwiatowe doskonale uzupełniały aranżacje danego miejsca, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na porę roku, jaką wybraliśmy na datę swojego ślubu. Dekoracje podczas wesela odbywającego się jesienią będą bowiem różniły się od tych, które przygotujemy latem. Zwłaszcza podczas upalnych miesięcy musimy wziąć pod uwagę takie gatunki, które dobrze zniosą kilkanaście godzin w wysokich temperaturach. Warto także postawić na ówczesne sezonowe rośliny. Mamy wówczas pewność, że zamówione kwiaty będą świeże i na dłużej zachowają swoją trwałość, jednocześnie doskonale wpisując się w wygląd otoczenia. Również cena takiej kompozycji będzie bardziej atrakcyjna. Kolejnym aspektem jest motyw przewodni całej uroczystości oraz wygląd kościoła i sali weselnej, w której organizujemy uroczystość. Róże i lilie stanowić będą doskonałą oprawę dla ślubów w stylu glamour, natomiast jeśli bliższy jest nam klimat boho, powinnyśmy zdecydować się na polne kwiaty lub zielone kompozycje złożone z gałązek.

Duże znaczenie ma również architektura kościoła. Świątynie romańskie wymagają zastosowania eleganckich kwiatów o zaokrąglonych kształtach. Doskonale sprawdzą się tutaj klasyczne róże czy hortensje. Z kolei gotycki styl dobrze zgra się z roślinami o wydłużonych łodygach, takich jak mieczyki, lilie czy gerbery. Bukiety złożone z samych zielonych liści to idealny wybór w przypadku nowoczesnej stylistyki kościołów. Pamiętajmy również o odpowiednim ustawieniu roślin, tak by stanowiły idealne tło do ślubnych fotografii. Zdecydowanie największa wiązanka powinna znaleźć się w centralnym miejscu, natomiast pozostałe elementy muszą stanowić symetryczną całość. Świetnym pomysłem jest także uzupełnienie roślinnych dekoracji w świeczki czy lampiony, które po zapadnięciu zmroku dodadzą aranżacji niepowtarzalnego uroku i klimatu, wprowadzając niezwykle romantyczny nastrój.

Podczas planowania dekoracji nie zapominajmy o przeznaczonym na całą uroczystość budżecie, bowiem ceny poszczególnych gatunków roślin często znacznie się od siebie różnią. Zatem jeśli chcemy przeznaczyć na ten element określoną kwotę, musimy brać pod uwagę koszty konkretnych kwiatów.

Kategorie: Poradnik

0 Komentarzy

Dodaj komentarz