Samotny powrót do domu z pracy lub wieczornej zabawy mroczną nocą może okazać się w niektórych sytuacjach nieco ryzykowny. Nigdy nie wiadomo kogo spotka się na swojej drodze w ciemnej uliczce, zaułku czy nawet w nocnej linii komunikacji miejskiej. W związku z tym warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt służący do samoobrony. Dzięki takiemu rozwiązaniu można skutecznie zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, a także związany z tym komfort psychiczny. Jednym ze sprzętów do samoobrony jest między innymi gaz pieprzowy.

Gaz pieprzowy do samoobrony

gaz pieprzowyGaz pieprzowy jest bardzo łatwym w użyciu środkiem do ochrony osobistej. Warto wspomnieć, że za jego pomocą można skutecznie, lecz jednocześnie bez uszczerbku na zdrowiu obezwładnić potencjalnego agresora, a tym samym zyskać czas, by poinformować policję o danym zajściu. Należy pamiętać, że w przypadku napaści trzeba działać szybko i jednocześnie racjonalnie, a także logicznie. Pod żadnym pozorem nie można działać emocjonalnie wpadając w panikę, która może okazać się szkodliwa. Między innymi z tego względu gaz pieprzowy warto nosić w miejscu łatwo dostępnym, aby w razie potrzeby szybko go użyć. Najlepsza może okazać się kieszeń w spodniach, kurtce czy bluzie. Na rynku dostępne są także specjalne kabury do wcześniej opisywanego sprzętu do samoobrony. Jeśli chodzi o samo wykorzystanie gazu, należy stanąć przed napastnikiem w odpowiedniej odległości tak, by znajdował się w miejscu rażenia, ale jednocześnie nie miał możliwości wyrwania puszki z ręki.

gaz pieprzowy piana

W momencie wyciągnięcia środka do samoobrony warto wykorzystać także element zaskoczenia i wykrzyknąć coś w stronę agresora. W momencie, gdy użyje się sprzętu, jakim jest gaz pieprzowy piana wycelowana w przeciwnika skutecznie go zaskoczy. Należy celować w kierunku okolic twarzy, czyli w nos, oczy czy usta. Trafienie w oczy może spowodować ich mimowolne zamknięcie lub zmrużenie, wziewanie gazu spowoduje dodatkowo problemy z oddychaniem i ogólny dyskomfort, co można wykorzystać do ucieczki lub obezwładnienia napastnika w celu poinformowania o zajściu policji. Gaz pieprzowy jest wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem, które efektywnie pomoże w przypadku ewentualnej sytuacji napaści ze strony agresywnej osoby.

Dzięki temu rozwiązaniu można daną osobę obezwładnić, co pomoże w ucieczce lub jej unieruchomieniu. W przypadku ucieczki mimo wszystko warto zadzwonić na policję, ponieważ agresora można jeszcze znaleźć. Wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem może także okazać się gaz pieprzowy posiadający w swoim składzie substancję świecącą w promieniach ultrafioletowych. Pozwoli ona na łatwiejszą identyfikację napastnika.

Kategorie: Dodatki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder