Ceremonia złączenia dwóch osób węzłem małżeńskim zazwyczaj odbywa się wyłącznie raz w życiu. Jest to piękna, niezapomniana chwila, która stała się fundamentem do budowy rodziny i stworzenia własnego, bezpiecznego miejsca na Ziemi. Sakramentalne „tak”, pocałunek pary młodej, obsypywaniem ryżem czy gratulacje składane przez rodziców to wydarzenia, które warto uchwycić na fotografii.

Piękne zdjęcia ze ślubu

zdjęcia na ślubiePrzez natłok wydarzeń trudno się skupić na wszystkim, co dzieje się wokół – dzięki zdjęciom, w dowolnej chwili będzie można wracać wspomnieniami do tego ważnego momentu. Uroczystości ślubne bez udziału fotografa to rzadkość. Zazwyczaj para młoda decyduje się na wynajęcie mniej lub bardziej doświadczonego specjalisty od zdjęć, który nie tylko będzie fotografował ceremonię w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale również zostanie z małżonkami na weselu. Często obecność fotografa nie jest zauważana przez gości, dlatego ci zachowują się w pełni naturalnie – na ich twarzach widać prawdziwy uśmiech, szczęście, radość, miłość. Zdjęcia na ślubie wykonuje się nie tylko podczas najważniejszych wydarzeń ceremonii czy wesela, takich jak pierwszy taniec lub krojenie tortu. Na prośbę małżonków fotograf ma również możliwość stworzenia pięknych zdjęć pozowanych.

zdjęcia na ślubieSpecjalista zapoznaje się z otoczeniem i tłem, a następnie ustawia parę młodą, jej rodziców bądź przyjaciół w odpowiednim miejscu i świetle. Łącznie na jednym ślubie i weselu powstaje od kilkuset do kilku tysięcy zdjęć. Po zakończeniu wesela, fotograf udaje się do swojego studia, gdzie wykonuje obróbkę najciekawszych zdjęć, niewyraźne usuwa, a pozostałe zachowuje w naturalnej formie. W zależności od zakresu obowiązków fotografa specjalista umieszcza zdjęcia na płycie CD, nośniku zewnętrznym, a niektóre wywołuje i tworzy z nich piękny album ślubny. Tak utworzone fotografie będą przypominały o ważnym wydarzeniu nie tylko małżeństwu, ale również ich dzieciom, wnukom i dalszym pokoleniom. Zdjęcia stanowią pamiątkę, której nie wymaże się z pamięci. Osoba zajmująca się organizacją ślubu i wesela zazwyczaj uwzględnia również fotografa. Cena jego usług różni się w zależności od doświadczenia i zakresu obowiązków.

Osoby początkujące, których portfolio nie jest zbyt bogate, swoje usługi cenią za raczej nie więcej niż 2500 złotych. W miarę nabytego doświadczenia fotograf zwiększa cenę swoich usług – eksperci od zdjęć wykonają fotografie za 2500-3500 złotych, jeszcze bardziej doświadczeni specjaliści za 4000-6000 złotych, a wynajęcie najlepszych z nich może kosztować nawet powyżej 6000 złotych.

Kategorie: Usługi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz