Wesele to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Przejście ze stanu panieńskiego czy kawalerskiego do bycia mężem i żoną jest na pewno punktem zwrotnym. Z jednej strony Młoda Para cieszy się na wesele i początek wspólnego życia, a drugiej martwi się organizacją całego wydarzenia. Salę weselną trzeba zarezerwować nawet dwa lata wcześniej, fotografowie też mają długie kolejki oczekujących, dopasowane menu do gustu gości stanowi nie lada wyzwanie.

Zespół a dobór muzyki

zespół na weseleDlatego też warto wszystko planować z wyprzedzeniem nad każdym aspektem przyjęcia. Na pewno ważna jest odpowiednia muzyka. Muszą w repertuarze znaleźć się utwory skoczne, taneczne, jak i spokojne, do wolnego tańca we dwoje. Piosenki polskie powinny się mieszać z zagranicznymi, a w międzyczasie musi być przerwa na gry i zabawy towarzyskie. Jak wybrać najlepszy zespół na wesele z Siedlec? Na pewno trzeba się dowiedzieć jaką muzykę gra zespół. Czy stawia na disco polo, pop, czy miesza różne gatunki muzyczne. Ważne jest też to w jakich językach śpiewają wokaliści (czy tylko po polsku i angielsku co jest standardem, czy tez znają piosenki włoskie, francuskie, czy hiszpańskie).

zespół na weseleWielojęzyczny repertuar jest preferowany przez pary mieszane, czyli wtedy kiedy jedne z małżonków jest z Polski, a drugi z innej kraju. Najlepszy zespół weselny będzie nie tylko grał muzykę, ale także zadba o gry i zabawy weselne. Wtedy goście mogą się bawić indywidualne, lub zespołowo i każdy może dać popis swoich umiejętności. Takie gry pozwalają na integrację gości weselnych (którzy nie zawsze się dobrze znają) i stanowią dobry przerywnik między tańcami. Dobry zespół zadba także o oprawe swojego występu. Własny sprzęt muzyczny, taki jak mikrofony i głośniki sprawi, że młoda para nie musi się martwić o załatwianie sprzętu, ani też sprawdzać czy sala wesela go zapewni. Ważne jest także oświetlenie i efekty specjalne. Zespół może zadbać o ustawienie reflektorów, czy też dawać pokazy laserowe. Na pewno przyciągną one wzrok gości i będą fantastycznie wyglądały na filmie weselnym. Dobrze jest też wybrać zespół, który umieszcza swoje występy w sieci, czy to na stronach z wideo, czy to na swojej stronie internetowej.

Wtedy można posłuchać jak grają i zadecydować czy ta oferta jest satysfakcjonująca czy też nie. Reperatuar zawsze można ustalić indywidualnie, podobnie jak to, jak długo zespoł będzie grał na weselu. Trzeba także ustalić kwestię transportu i noclegów dla zespołu oraz ich wyżywienia. Na pewno w każdej miejscowości można znaleźć przynajmniej jeden zespoł godny polecenia.

Kategorie: Usługi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz