Nauka gry na gitarze może przysporzyć ogromnej przyjemności niezależnie od tego, w jakim wieku jest przyszły muzyk. Warto jednak zadbać o to, by oprócz miękkich strun “startowych” gitara posiadała także odpowiedni rozmiar. Istnieje wiele typów poręcznych instrumentów strunowych, które z powodzeniem można zaproponować nawet kilkuletniemu dziecku.

Gitara z dobrego sklepu

gitara 3 4Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom zapewnią one wszystkim – nawet najmłodszym – użytkownikom wyjątkowy komfort gry i przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności muzycznych. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jak wybrać właściwą gitarę dla dziecka. Niewiele osób wie bowiem o tym, że dostępna jest ona w wielu różnych rozmiarach. Wielkość i typ budowy gitary może wpływać na efektywność nauki gry. Zbyt duża gitara mogłaby na przykład zniechęcić dziecko do ćwiczeń. Nic w tym dziwnego, ponieważ źle dobrany instrument niepotrzebnie obciąża plecy i ramiona najmłodszych. Z myślą o tym, współcześni konstruktorzy gitar produkują coraz więcej gitar mniejszych rozmiarów. Kolor czy dekoracje na nic się bowiem zdadzą, jeśli instrument nie będzie odpowiednio dopasowany gabarytowo do wymogów swojego użytkownika.

gitara 3 4Właśnie dlatego o radę warto poprosić sprzedawcę sklepu muzycznego lub doświadczonego gitarzystę, którzy z pewnością udzielą cennych wskazówek co do tego, jaki instrument sprawić dziecku. Najlepsza gitara 3 4, jaką znaleźć można w profesjonalnym sklepie muzycznym to doskonały pomysł na prezent dla młodego muzyka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z grą. Wybierając instrument, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar, wykończenie progów, odległość strun od gryfu, a także jego grubość. Dzięki temu dziecku będzie łatwiej chwytać akordy, ale także utrzymywać cały instrument we właściwej pozycji, która ponadto nie obciąża kręgosłupa. Równie ważne w doborze gitary jest jej pudło rezonansowe. Odpowiednia budowa gitary wpływa bowiem znacząco na jakość brzmienia. Wprawne ucho osoby ze słuchem absolutnym z pewnością dostrzeże różnice pomiędzy tanim “ogniskowym” instrumentem, a profesjonalnym sprzętem od najlepszych producentów. Odpowiedni rozstaw i grubość gryfu znacząco wpływają na komfort gry nie tylko u dzieci, ale także u osób dorosłych, które mimo już zdobytych umiejętności narzekają na szybko męczące się ręce przy złym doborze gitary.

Dla użytkowników o mniejszych dłoniach lub krótszych palcach gitara połówka lub ¾ również sprawdzi się idealnie. Niezależnie jednak od tego, jakim rozmiarem instrumentu dysponuje osoba zdobywająca umiejętność gry najważniejszym czynnikiem, który wpływa na skuteczność nauki jest jej zapał, talent i wytrwałość.

Kategorie: Poradnik

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder