Medytacja pozwala ćwiczyć umysł oraz rozwijać współczucie, cierpliwość czy przebaczać. Praktyka ta była znana już od czasów starożytności, jednak współcześnie zyskała na popularności i znaczeniu. Z himalajskich sal, na przykład na terenie Tybetu czy Nepalu, medytacja przeniosła się do wielkich miast, gdzie pomocą w zwiększeniu energii życiowej jest na przykład słuchanie muzyki medytacyjnej dostępnej na płytach CD czy w ściągniętych z internetu płytach audio.

Dobra muzyka do medytacji

muzyka medytacyjnaWarto wybierać między innymi krążki audio ze śpiewem nepalskich mnichów. Polecana muzyka medytacyjna tego rodzaju pozwoli całkowicie uwolnić się od ograniczeń, szczególnie jeśli towarzyszy jej transcendentalne brzmienie gongów tam-tam czy himalajskich mis. Większość instrumentów, jakie można usłyszeć na płytach, pochodzi ze starożytności – antycznymi wynalazkami są zarówno gong, jak i dzwony rurowe. Warto zwrócić uwagę w szczególności na te ostatnie, gdyż strojone są na skalę Solfeggio, dzięki czemu słuchając ich, można poznać czyste częstotliwości. Muzyka medytacyjna pozwala zbliżyć się do natury. Dobrym przykładem są płyty CD ze śpiewem plemienia Indian żyjącego w peruwiańskiej dżungli i doskonale znającego najlepsze sposoby komunikacji z przyrodą.

muzyka medytacyjnaOdtwarzając krążki audio tego rodzaju, można usłyszeć między innymi dzwonki koshi czy brzmienie bębnów. Szczególną uwagę należy zwrócić również na misy kryształowe, czyli instrument terapeutyczny, z którego wydobywający się dźwięk fantastycznie nadaje się na tło codziennej medytacji. Ciekawą propozycją mogą być też mantry, które wspaniale sprawdzą się na przykład w przypadku masażu – pomagają wyciszyć umysł i dają odprężenie. Mantry mnichów pozwolą wybrać się słuchającemu w podróż w zakamarki świadomości, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest uwolnić się od codziennych ograniczeń, także tych nieuświadomionych. Podczas wybierania polecanej muzyki medytacyjnej warto zwrócić uwagę na częstotliwości. Często są one podane w opisie płyty, dzięki czemu wiadomo, jaki skutek przyniesie słuchanie. Wybór muzyki medytacyjnej nie należy do łatwych, jednak zwracając uwagę na wszystkie te szczegóły, można odkryć płytę, która najlepiej będzie nadawała się do usunięcia codziennych przeszkód i problemów.

Odtwarzając zapis dźwięków dzwonów czy mis tybetańskich, można uwolnić się od poczucia winy i strachu, a słuchając mantr, skupić się na własnej duchowości, oddzielając od problemów. Dzięki właściwemu wyborowi medytacyjnej muzyki łatwo jest się nie tylko odprężyć i zrelaksować, ale też zyskać znakomite tło do masażu, nauki czy pracy.

Kategorie: Handel

0 Komentarzy

Dodaj komentarz