Coraz więcej wielbicieli sportów zimowych zmienia narty na deskę snowboardową. Jazda na desce jest wymagająca, ale daje wiele satysfakcji, w dodatku można na niej wykonywać różne, efektowne tricki, niemalże takie, jak na deskorolce. Dobra deska to oczywiście podstawa dla amatora snowboardu, ale nie mniej ważne jest odpowiednie ubranie na stok, dopasowane do zimowych temperatur.

Ciepłe i wygodne spodnie

spodnie snowboardoweSzczególnie problematyczny bywa wybór spodni. Gogle mają regulowane paski, dobra czapka zawsze się znajdzie, a jeśli kurtka jest zbyt cienka to można włożyć pod nią dodatkowy polar. Jednak spodnie muszą być i ciepłe i wygodne. Zbyt grube spodnie krępowałyby ruchu, ponadto byłyby ciężkie i utrudniały zjazdy na desce. Zbyt cienkie sprawią, że będzie nam zbyt chłodno i szybko wrócimy do ośrodka by się ogrzać. Dobrym rozwiązaniem są tu spodnie z podwójną membraną, która będzie chronić przed wiatrem i chłodem. Warto inwestować także w wodoodporne spodnie snowboardowe. Podczas jazdy łatwo byłoby przemoczyć zwykłe spodnie, przez co także byłoby nam chłodniej i istniałoby duże ryzyko przeziębienia. Ponadto mokre spodnie przylepiałyby się do ciała i były niewygodne. Dobre spodnie na deskę będą miały także ściągacze przy kostkach i w pasie, dzięki czemu śnieg nie będzie spadał pod ubranie.

spodnie snowboardoweSpodnie snowboardowe nie mogą być zbyt luźne, by zwisały w kroku, ale niepolecane są wersje bardzo obcisłe. Lepiej celować w te dopasowane, jednak pozostawiające pewną swobodę. Takie spodnie nie ograniczą ruchów, nie będą spadać, a jednocześnie będą dobrze wyglądały. Co do kolorów to niepolecane są barwy jasne. Spodnie bywają czarne, brązowe, granatowe, jeśli mają jaśniejszy odcień to raczej są żarówiaste, odblaskowe. Takie kolory zwiększają widoczność snowboardzisty na stoku, nawet przy słabszym oświetleniu. Biel oślepiałaby innych turystów, a w razie wypadku ubranego na biało snowboardzistę trudno byłoby dostrzec z daleka na śniegu. Warto wybierać również modele z kieszeniami, do których można wsadzić karnet na stok, dokumenty, czy pieniądze. Kieszenie muszą być koniecznie zamykane na zamek błyskawiczny.

Przed zakupem spodni snowboardowych warto przyjrzeć się ich parametrom technicznym pod względem oddychalności i wodoszczelności, sprawdzić rozmiarówkę producenta i wymiary konkretnego modelu, czy ich izolację (może być warstwowa). Dobre spodnie będą dopasowane, ciepłe, wygodne, będą odporne na działanie wody oraz wiatru. Ponadto powinno się wybierać spodnie w ciemnych lub wyrazistych kolorach, niezbyt jasnych.

Kategorie: Handel

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder