Każda Młoda Para przywiązuje dużą uwagę do wyboru fotografa ślubnego. W końcu zdjęcia to najważniejsze pamiątki z wesela, do których wraca się nawet po wielu latach. Estetyczne zdjęcia można wkładać w ozdobne ramki, wrzucać na portale społecznościowe, czy umieszczać w rodzinnych albumach. Jednak oferty fotografów ślubnych różnią się od siebie, a jeden profesjonalista także może świadczyć różne usługi.

Fotograf i fotoksiążki

fotograf na ślubOczywiście najważniejszy jest reportaż z uroczystości. Standardowo obejmuje on ślub cywilny i/lub kościelny, jak również początek zabawy weselnej (pierwszy tanie, krojenie tortu, toasty i tak dalej). Pakiety fotograficzne często rozszerzane są o poszczególne etapy ślubu i wesela. Najszerszy obejmuje pełną dokumentację począwszy od przygotowań (np. robienie makijażu, przejazd do kościoła) i kończąc na całej zabawie weselnej do białego rana. Doświadczony fotograf na ślub w Łodzi będzie także oferował sesje plenerowe lub w studio, przed lub po weselu. Takie pozowane zdjęcia są bardziej artystyczne, skupiają się na pokazaniu uczucia łączącego młodą parę, jak również mogą pokazywać ich zainteresowania np. sesja na łodzi. Fotograf zdjęcia przekazuje w formie elektronicznej, najczęściej na płycie.

fotograf na ślubDodatkową usługą będzie drukowanie wybranych zdjęć. Młoda Para wybiera czy chcą mieć zdjęcia na papierze matowym czy błyszczącym, w formacie albumowym czy większym, do ramki naściennej. Fotografowie przygotowują także gotowe fotoksiążki, czyli rodzaj ekskluzywnego albumu fotograficznego. Fotoksiążki to nie tylko pamiątka dla Młodej Pary, ale także doskonały prezent dla teściów i rodziców. W Łodzi działa wielu fotografów specjalizujących się w obsłudze wesel, zatem nie ma problemu ze znalezieniem właściwej osoby. Podczas wybierania pakietów ślubnych trzeba doczytać jaki przedział uroczystości i zabawy obejmuje sesja oraz ile dostaniemy zdjęć. Dobrze jest również sprawdzić terminy i czy sesja plenerowa musi odbywać się w ten sam dzień co ślub, czy też w dowolnym terminie jaki będzie pasował Młodej Parze. Lepiej jest nie robić wszystkiego naraz, bo przygotowania ślubne pochłaniają dużo czasu i weselnicy będą zmęczeni. Dobry fotograf ślubny oferuje nie tylko zdjęcia w formie elektronicznej, ale także zdjęcia wywoływane, również w gotowej fotoksiążce.

Pakiety zdjęciowe zazwyczaj różnią się od siebie długością trwania dokumentacji na zabawie weselnej lub ilością zdjęć w sesji plenerowej. Każda Para Młoda na pewno znajdzie fotografa, który będzie miał ciekawą ofertę w odpowiedniej cenie.

Kategorie: Usługi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz