Istnieje wiele odżywczych preparatów do pielęgnacji włosów, które potrafią zaradzić na wiele problemów związanych ze skórą głowy lub samych pasm. W celu dobrania właściwego preparatu warto poradzić się specjalisty, jakim jest np. trycholog. Choć największą popularnością wśród preparatów do mycia włosów wciąż cieszą się szampony, to na rynek coraz śmielej wkraczają też mydła. Dzięki ich zastosowaniu można uzyskać spektakularne efekty nie tylko wizualne, ale także zatroszczyć się o zdrowie skóry głowy. Naturalne i proste składy przyczyniają się do utrzymania jej właściwej równowagi.

Mydło do włosów eko i jego właściwości

Troska o ekologię skłania obecnie wiele osób do stawiania na preparaty kosmetyczne, których opakowanie nie zawiera plastiku. Właśnie dlatego wielu producentów proponuje swoim klientom mydła i szampony pakowane w kartoniki lub papier. Ułatwiają one nie tylko recykling, ale także dozowanie produktu. Szampony i mydła różnią się między sobą składem i działaniem. Ekologiczne mydło do włosów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które troszczą się o środowisko. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji nie ustępuje ono popularnym drogeryjnym szamponom o żelowej konsystencji, które zazwyczaj są do nabycia w plastikowych, trudnych do utylizacji opakowaniach.

Mydła o naturalnym składzie nie zawierają sztucznych substancji, takich jak: SLS, silikony czy parabeny. Dzięki temu dają skórze możliwość naturalnej regeneracji, a z czasem przyczyniają się do poprawy wyglądu włosów. Skóra głowy również będzie wdzięczna za potraktowanie jej łagodnym kosmetykiem. Z tego właśnie powodu naturalnych mydeł do mycia włosów mogą używać osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry, łupież czy łuszczycę. Stosowanie łagodnego detergentu wcale nie oznacza słabszego mycia włosów. Tego typu preparaty, które oparte są na naturalnym składzie, bardzo dobrze się pienią i oczyszczają skórę głowy, nie powodując żadnych podrażnień. Dzięki temu można stosować je również u dzieci i osób z alergiami skórnymi.

Niewątpliwą zaletą ekologicznych mydeł jest fakt, że nie wywołują podrażnień i nie przesuszają skóry. Ich regularne stosowanie przyczynia się do zapewnienia skórze swoistej bariery ochronnej, co wpływa również na utrzymanie odpowiedniej gospodarki zasadowej. Obecnie produkowane są szampony w kostce, które zawierają naturalne oleje, ekstrakty i inne dodatki. Nie tylko pielęgnują one włosy i skórę głowy, ale także wyróżniają się niezwykle przyjemnym zapachem, który umili każdą kąpiel. Do nabycia są zarówno w wielu sklepach stacjonarnych, jak i na stronach drogerii internetowych.

Kategorie: Zdrowie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder