Każdy z pewnością kojarzy katanę, jako nazwę na jeansową kurtkę, którą można ubrać niezależnie od okazji. Kiedyś były popularne jedynie proste kroje katan, jednak teraz w sklepach można, znaleźć wiele przeróżnych stylizacji z nimi związanych, w których jeansowe kurtki mają dodatkowe przetarcia lub ozdoby i niekiedy są także w ciemniejszym lub jaśniejszym kolorze niż jeans. Z ozdobami nie należy przesadzać, bo katana sama w sobie jest bardzo ładna i uniwersalna, jednak niektórzy dodają do niej ćwieki. Czy słusznie?

Czy ćwieki są wciąż modne?

katana jeansowa z ćwiekami z guzikamiĆwieki kiedyś kojarzone były z subkulturami i z amerykańskimi zespołami śpiewającymi rockowe piosenki. Obecnie można je spotkać niemalże wszędzie, bo także na paznokciach. W sklepach można zaopatrzyć się w ćwieki ostre, czyli te, które niegdyś były najpopularniejsze, ale również stożki, pukle, gwiazdki czy piramidki. Możliwości dobrania ich jest wiele, więc każdy z pewnością wybrałby odpowiadające im ozdoby na kurtce czy spodniach. Co w sytuacji, gdy w sklepie nie można znaleźć jeansowej katany z ćwiekami i guzikami? Wtedy najlepiej samemu taką zrobić! Potrzebny będzie tylko zestaw ćwieków łatwych do zamocowania i odrobina wyobraźni. Ćwieki różnią się od nitów tym, że można odchylić ich płaskie dolne zakończenia i usadowić w miejscu, więc będą się trzymały znacznie stabilniej, niż gdyby były montowane na klej.

katana jeansowa z ćwiekamiGdy ktoś posiada zwykłą kurtkę z jeansu i chciałby ją przerobić na nowoczesną katanę z ćwiekami, może zamocować je wokół kieszeni i do tego w podwójnej linii. Jako że ozdoby będą znajdowały się z przodu ubrania, nie warto inwestować w ostre ćwieki, które zamocowane jedna obok drugiej będą wyglądały nieodpowiednio i do tego niebezpiecznie. Tępe zakończenia ćwieków prezentują się o wiele lepiej, gdy umieści się ich wiele w widocznych miejscach i jest to też bardziej bezpieczny sposób noszenia takiej katany i jej prania. Katana jeansowa z ćwiekami z guzikami to także sposób na pokazanie swojego stylu, który jest ostrzejszy lub wręcz przeciwnie – łagodniejszy. Ciemne kolory i duże ćwieki, do tego, z pasującymi do nich guzikami dodają powagi, a jaśniejsze i bezpieczniejsze ozdoby znacznie łagodzą całą kreację, a nawet odejmują lat.

Ćwiek i ubrania to dość kontrowersyjne połączenie, więc należy uważać z ilością ozdób. Czasem warto zrezygnować z ostro zakończonych ozdób, by w jakiś inny sposób odświeżyć wygląd kurtki. Jeansowa katana z mądrze dobranymi ćwiekami będzie wyglądała dobrze w niemal każdym przypadku, tylko warto zachować rozwagę. Jeżeli ktoś chce urozmaicić katanę na własną rękę, musi pamiętać o kilku wskazówkach, by kurtka nie przypominała najeżonych kolców.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz