W obecnych czasach koszule są niezwykle popularne. Można znaleźć warianty przeznaczone specjalnie do ubrania razem z garniturem, a także typowo na co dzień – na przykład warianty flanelowe czy lniane. Prawdopodobnie każdy mężczyzna, a nawet kobieta posiadają w swojej szafie choć jedną koszulę. Są bowiem wygodne i przewiewne. Ciekawostką jest fakt, że skutecznie mogą zapewniać ciepło zimą, a latem wystarczy podwinąć rękawy, co z pewnością zapewni przewiewność. Są zatem wszechstronne. Charakterystycznym i dziś nieco mniej popularnym materiałem aniżeli niegdyś jest len.

Koszule z lnu

szara koszula lnianaJak się okazuje konstrukcja ubrań wykonanych z tego surowca liczy sobie już tysiące lat, ponieważ len uważany jest za jedno z najlepszych włókien naturalnych. Jest nawet starsze aniżeli bawełna! Początkowo len wykorzystywano między innymi do produkowania dratew służących do zszywania skór zaś pierwsze tkaniny pojawiły się około VIII w. p.n.e. Przez ostatnie stulecia len wykorzystywany był także do celów przemysłowych jak na przykład wytwarzanie worków służących do przechowywania materiałów sypkich, podobrazia dla artystów, a także ubrań. Swego czasu ich popularność dość mocno zmalała, jednak obecnie ponownie powracają do powszechnego wykorzystania. Szczególnie wybierane są różne warianty koszul jak na przykład szara koszula lniana idealnie komponująca się z resztą garderoby niezależnie od kolorystyki.

koszula lnianaTego typu koszule charakteryzują się dużą przewiewnością oraz lekkością. Warto jednak również wspomnieć o tym, że są higroskopijne, co oznacza, że len może wchłonąć aż 25% wody nie sprawiając wrażenia wilgotnego, w związku z czym doskonale odprowadza z ciała pot. Poza tym można powiedzieć, że materiał ten jest w pewnym sensie „chłodny” w dotyku. Wartym podkreślenia jest także fakt, iż len charakteryzuje się wysokim poziomem wytrzymałości, a co za tym idzie, ubrania z niego wykonane mogą służyć przez długi czas bez ryzyka uszkodzenia. Dzięki zaopatrzeniu się w koszulę z materiału, jakim jest len z całą pewnością można ubrać się wyjątkowo wygodnie, a na dodatek zgodnie z najnowszym trendy w zakresie mody.

Lniane koszule były wykorzystywane już w bardzo odległych czasach i jak się okazuje ich popularność nie słabnie także i współcześnie. Charakteryzuje je przewiewność, lekkość, ale jednocześnie wytrzymałość, w związku z czym idealnie nadają się na lato. Jak się okazuje w ostatnich latach są na dodatek bardzo modne ze względu na swoją wszechstronność oraz praktyczność. Za ich pomocą można ubrać się nieformalnie wybierając styl casual lub nieco poważniej wybierając casual w wariancie smart.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz