W malowniczej i urokliwym Karpaczu – położonym w samym sercu Karkonoszy – znajduje się mnóstwo wspaniałych górskich pejzaży, które każdego roku przyciągają turystów. Warto wiedzieć, że nie są to jedyne atrakcje, gdyż w miasteczku tym można znaleźć rozmaite ekspozycje muzealne, które zaciekawią zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wystawy w muzeach w Karpaczu do odwiedzenia

wystawy w muzeachPrzykładem jest wystawa „Karkonoskie Tajemnice”, która odbywa się w podziemiach. Jej atutem jest to, że występuje w interaktywnej i multimedialnej formie. Dzięki temu uczestnicy poszerzają wiedzę o Karkonoszach poprzez zabawę. Mogą m.in. stworzyć własny wizerunek Ducha Gór, zrobić magiczny eliksir, szukać kamienia filozoficznego, grać na harfie z niewidzialnymi strunami. Taka forma zwiedzania ma na celu zapewnienie baśniowego klimatu, dzięki któremu dzieci chętnie w niej uczestniczą. Oprócz wystawy znajduje się tu również największa w Polsce rzeźba przedstawiająca Ducha Gór, która mierzy 7 metrów, a na jej szczycie znajduje się minerał ważący aż 15 kilogramów. Wszystkie ekspozycje są wykonane z niezwykłą starannością przez uznanych artystów. Muzeum powstało, by uczcić pamięć o miejscowej legendzie dotyczącej Ducha Gór, który według mieszkańców zniknął z Karpacza po 1945 roku. Jeśli rodzice zastanawiają się, gdzie jeszcze warto wybrać się z dziećmi na ciekawe wystawy w muzeach Karpacz jest miejscem, w którym można znaleźć ich więcej. Osobom interesującym się kamieniami szlachetnymi poleca się udać do „Skarbów Ziemi JUNA”.

wystawy w muzeachPodczas pobytu można podziwiać bogatą kolekcję kolorowych kamieni w imponujących kształtach i rozmiarach. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z ich licznymi gatunkami: ametystami, kwarcami dymnymi, fluorytami, chryzoprazami, agatami, kryształami górskimi, jaspisami z Madagaskaru, kwarcami z Maroka, malachitami z Kenii. Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych gości, którzy mogą uczestniczyć w warsztatach z płukania złota oraz z wydobywania kamieni ze skałek. Jeśli wśród karpackich turystów znajdują się pasjonaci klocków LEGO, to obowiązkowo powinni udać się do Muzeum Klocków i obejrzeć tamtejszą wystawę. Dzięki niej dorośli mogą znów poczuć się jak dzieci, a ich pociechy mają okazję do poszerzenia swojej wyobraźni. Przy każdej budowli znajdują się tabliczki z informacjami na temat poszczególnych konstrukcji. Makiety z klockami mają charakter interaktywny, gdyż poszczególne fragmenty można wprawić w ruch. Po zakończeniu zwiedzania istnieje także możliwość stworzenia budowli samodzielnie z dostępnych zestawów.

Wybierając się do Karpacza, nie trzeba martwić się brakiem atrakcji, gdyż oprócz wspaniałych górskich krajobrazów na miejscu można znaleźć mnóstwo wystaw muzealnych, które zainteresują każdego turystę.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder