Województwo kujawsko-pomorskie posiada na swojej mapie wyjątkowe miejsce. Jest nim najstarsze, polskie uzdrowisko. Ciechocinek mieści się ono około trzydziestu kilometrów od Torunia. Od drugiej stolicy województwa, Bydgoszczy, trzeba pokonać trasę około siedemdziesiąt kilometrów.

Sanatorium oferujące liczne zabiegi

sanatorium Co roku miejscowość jest odwiedzana przez kilkadziesiąt tysięcy kuracjuszy. Wypoczywający w sanatorium na terenie Ciechocinka cenią to miejsce za szeroki wachlarz zabiegowy. Na miejscu można skorzystać z kąpieli leczniczych, które pozytywnie wpływają na układ oddechowy czy mięśniowy. Popularnymi zabiegami są także kąpiele siarkowe, które docenią w szczególności ci, którzy borykają się z różnorodnymi schorzeniami dermatologicznymi. Wśród popularnych aktywności leczniczych są także inhalacje. Mogą one pomóc osobom, które borykają się z astmą czy przeszły zapalenie płuc. Są także polecane tym, którzy cierpią na schorzenia układu nerwowego. Sanatorium oferuje kuracjuszom także zabiegi fizjoterapeutyczne. Wśród nich są chociażby masaże, fala uderzeniowa czy laseroterapia. Rehabilitanci pomagają także kuracjuszom w doborze indywidualnych ćwiczeń, które pomogą w regeneracji stawów czy różnych odcinków kręgosłupa. Ważnym atutem tego miejsca jest także to, że po odbyciu porannych zabiegów w sanatorium, można skorzystać z wielu lokalnych atrakcji. Wśród nich jest chociażby Park Zdrojowy, który swoim pięknym wyglądem zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu.

sanatorium Można spędzić tu wiele czasu spacerując pośród alejek, które zostały obsadzone różnorodnymi drzewami jak kłęk kanadyjski czy miłorząb. Obowiązkowym punktem każdego spacerowicza jest także udanie się na wędrówkę w okolice tężni solankowych. Spacer pozwala na inhalację, która pomaga w zrelaksowaniu się i wdychaniu substancji odżywczych takich jak jod, brom czy sód. Może on trwać nawet kilkadziesiąt minut, ponieważ kompleks składa się z aż trzech konstrukcji. Najmniejsze stężenie substancji odżywczych jest przy pierwszej z nich, największe zaś przy trzeciej. Całość tężni działa jak ogromny, kilkusetmetrowy filtr powietrza. Dzięki temu, spacer dookoła konstrukcji jest aktywnością na świeżym powietrzu dosłownie i w przenośni. Kuracjusze, którzy odwiedzają od wielu lat Ciechocinek, cenią to miejsce za różnorodność.

Po odbytych zabiegach leczniczych i spacerach, można udać się na cieszące się dużą popularnością dancingi. Pozwala to na łatwe zdobycie nowych znajomości podczas kilkutygodniowego turnusu. Kto wie, może zaowocuje to nową przyjaźnią.

Kategorie: Zdrowie

0 Komentarzy

Dodaj komentarz