Taniec towarzyski jest jednym z najpopularniejszych rodzajów, które można spotkać w większości mniejszych i większych szkół tańca. Indywidualny charakter tych treningów zależny jest od wybranego kursu, jednak są elementy wspólne i uniwersalne dla wszystkich z nich, dzięki którym wiadomo, czego można spodziewać się po zajęciach.

Kurs tańca – czym to się je?

taniec towarzyskiZajęcia z tańca towarzyskiego najczęściej podzielone są na różne stopnie zaawansowania, dzięki czemu każdy z kursantów może uczestniczyć w kursie przystosowanym do nabytych wcześniej umiejętności. Na poziomie podstawowym najczęściej prezentowane są podstawy różnych prostszych gatunków tańca walca, tango, swingu lub salsy. Są to z reguły łatwe do nauki układy choreograficzne i podstawowe kroki. Wraz z kolejnymi poziomami zaawansowania, szkoły tańca wprowadzają kursantów w nieco bardziej skomplikowane kroki i figury taneczne z gatunków opanowanych na poziomie podstawowym oraz prezentują nowe style taneczne jak paso doble, czy foxtrot. Przyswojone na tych etapach kroki i figury taneczne wykorzystywane są następnie w bardziej skomplikowanych choreografiach i układach tanecznych na poziomie zaawansowanym.

taniec towarzyskiNa tym etapie kursanci mają szansę sprawdzić się we wszystkich poznanych na kursie stylach tanecznych. Na kurs tańca towarzyskiego można wybrać się z partnerem, jednak nie jest to konieczne. Niejedna szkoła tańca oferuje zajęcia dla singli, na których kursanci dobierają się w pary, by razem trenować. Umożliwia to naukę tańca osobom niebędącym w związku, lub tym, których partner nie jest zainteresowany tańcem. To także doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości. Kolejną opcją oferowaną przez szkoły tańca są zajęcia indywidualne, na których można ćwiczyć bezpośrednio z trenerem, lub w przypadku par, pod jego czujnym okiem. Jest to rozwiązanie droższe, jednak efekty po takim kursie przychodzą znacznie szybciej. Zajęcia z tańca towarzyskiego najczęściej odbywają się co najmniej 2 razy w tygodniu. Kurs tańca na poziomie podstawowym jest przeznaczony dla osób bez żadnych umiejętności tanecznych, dlatego uczestniczyć w nich może właściwie każdy. W przypadku zajęć na wyższych poziomach konieczna może być prezentacja umiejętności pod okiem instruktorów, którzy przydzielają kursanta do odpowiedniej dla niego grupy.

Podczas kursu tańca towarzyskiego bardzo ważne jest, by dokładnie słuchać rad instruktora, a w razie wątpliwości prosić o pomoc. Warto wybrać szkołę o dobrych opiniach, a także odpowiadających kursantowi godzinach i cenie zajęć.

Kategorie: Sport

0 Komentarzy

Dodaj komentarz