Dawniej każdej mamie wydawało się, że wybór becika dla dziecka jest bardzo prosty. Materiał wypełniony puchem świetnie sprawdzał się podczas spacerów zimowych, dogrzewał niemowlaka, a nikt nie mówił o alergiach. Teraz jednak przywiązuje się dużą wagę do tego, by wybrać właściwy materiał z antyalergicznym wypełnieniem, które będzie w pełni bezpieczne.

Beciki z oddychającego materiału

beciki dla niemowlątPoza tym uświadomienie rodzice wiedzą, że przegrzanie tak małego organizmu może być bardzo niebezpieczne. Dlatego na rynku zaszło wiele zmian, które wpłynęły na wygląd oraz zastosowanie becików. Uważane są one za niezbędne zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko narażone jest na wiele niedogodności. Można wykorzystywać je do karmienia, usypiania, a także jako zastępstwo kołderki w pierwszych miesiącach życia. Niemowlę owinięte w ten sposób czuje się bezpiecznie, poza tym wykorzystanie miękkiego materiału sprawia, że zdecydowanie lepiej zasypia. W zależności od pory roku, podczas której urodził się maluszek można wybrać beciki z ociepleniem, bądź cienkie i przewiewne. Zwłaszcza kupując zimowe beciki dla niemowląt należy dokładnie sprawdzić, czy materiał jest oddychający oraz nie uczula.

beciki dla niemowlątNajczęściej wykonywane są one z połączenia minky oraz bawełny, które zapewniają właściwy przewiew. Poza tym podczas prania nie tracą swoich właściwości i nadal pozostają miękkie oraz się nie spierają. Zwłaszcza polarowe ocieplone beciki nadają się idealnie na zimowe spacery zapewniając dziecku ciepło i chroniąc przed wiatrem. W każdej chwili można go rozwiązać i może posłużyć jako kocyk albo bezpieczne miejsce na ułożenie dziecka w postaci maty. Na co dzień jednak pozostawia się wstążkę związaną, co pozwala zapewnić niemowlakowi takie warunki, jakie panowały w łonie matki. Przyzwyczajony do małej ilości miejsca oraz ciepła zdecydowanie lepiej się czuje, gdy znajduje się w beciku. Wybierając becik warto również zwrócić uwagę, aby wkład nie był zbyt sztywny, ponieważ wpływa to na postawę dziecka w przyszłości. Decydując się na zakup pierwszego becika trzeba pamiętać, że niemowlak jest bardzo wrażliwy i potrzebuje specjalnych warunków, by czuć się dobrze. Dlatego należy wybierać tylko takie materiały, które nie uczulają, ale również są bardzo delikatne w dotyku.

Istotne jest również przepuszczanie powietrza, ponieważ przegrzanie dziecka może doprowadzić do jakiejś choroby. Mimo wszystko kupując becik najlepiej udać się do sklepu z akcesoriami dla dzieci, gdzie wykwalifikowani sprzedawcy doradzą który becik będzie najlepszy dla noworodka.

Kategorie: Dziecko

0 Komentarzy

Dodaj komentarz