Bóle głowy to taki stan, który nigdy nie jest łatwy do przejścia. Spowodowany jest on różnymi czynnikami, a jego konsekwencje bywają przykre. Przez ból głowy ciężko jest się skoncentrować i funkcjonować bez zażycia leków przeciwbólowych. Niektórzy zmagają się jednak z czymś znacznie gorszym, a konkretniej z migreną. Objawie się ona nie tylko silnymi, częstymi bólami głowy, ale też innymi przykrymi objawami, takimi jak mroczki przed oczami, nudności, wymioty i ogólnie pogorszone samopoczucie. Nic więc dziwnego, że osoby borykające się z migrenami często desperacko szukają pomocy i ulgi.

Pijawki na migrenę? Czy to działa?

pijawkiLeczenie pijawkami to coś, co kojarzy się głównie z dawniejszymi czasami, jednak prawda jest taka, że teraz ta metoda leczenia ponownie wraca do łask, zwłaszcza, że pijawki zalecane są na wiele różnorodnych schorzeń, od depresji, poprzez żylaki, aż po rwę kulszową i właśnie migreny. Hirudoterapia, bo tak nazywa się leczenie pijawkami, to coś, co może okazać się bardzo pomocne i co jest teraz łatwo dostępne, a nawet i refundowane. Warto też wiedzieć, że zabieg ten, wbrew wszelkim pozorom, nie jest bolesny, dlatego zdecydowanie warto jest dać temu szansę. W dzisiejszym świecie jest wiele specjalistów, którzy zajmują się przystawianiem pijawek lekarskich, a do tego i takich osób, które oferują efektywne leczenie migreny pijawkami.

migrenaZdecydowanie warto jest więc podjąć się takiego wyzwania, bo może się to okazać przełomowe w przebiegu migreny i może przynieść ulgę w bólu. W terapii migreny, pijawki przystawia się między innymi w okolicach szyi bądź wzdłuż kręgosłupa czy za małżowiną uszną, ale nie tylko. Wiadomym jest, że największa szansa na osiągnięcie pozytywnych efektów jest wtedy, kiedy zabiegi z pijawkami powtarza się regularnie. Wtedy pojawia się szansa na całkowite wyleczenie migreny i uwolnienie się od nieprzyjemnego bólu i dolegliwości, które są z nią związane. Jeżeli połączy się dbanie o własne zdrowie i unikanie czynników, które mogą wywołać migreny z terapią pijawkami, to da to ogromną wręcz szansę na całkowite wyleczenie.

Terapia różnych schorzeń, takich jak migrena, przy pomocy pijawek, jest to coś, co może naprawdę znacznie odmienić życie każdej osoby. Zdecydowanie warto jest więc podjąć się tego wyzwania. Na samym początku warto jednak zasięgnąć pomocy specjalisty, który powie nam, ilu pijawek najlepiej będzie używać przy jednej sesji oraz który wskaże nam, jakie miejsca na ciele będą najlepsze oraz udzieli nam odpowiedzi na nasze pytania, tak, abyśmy wiedzieli co robić, by zabieg był skuteczny i abyśmy czuli się w pełni spokojni o jego przebieg i rezultaty.

Kategorie: Zdrowie