Każdy po wejściu do swojego domu chciałby poczuć przyjemny, świeży zapach. Może to być aromat świeżo upieczonego ciasta, zapach prania, czy naturalnych kwiatów. Niestety, często w domu nie czuć żadnego z tych zapachów, a raczej dominuje jakaś brzydka woń. Przez to przebywanie w domu staje się nieprzyjemne i wymagane jest wietrzenie pomieszczenia.

Patyczki nasączone olejkami

zapach Na szczęście są inne sposoby na to by mieć w domu zawsze piękny zapach – patyczki bambusowe, świece, czy odświeżacze to niektóre z nich. Dyfuzory z patyczkami (również rattanowymi), stanowią bardzo ładną dekorację wnętrza. Często wykonane są ze szkła lub ceramiki. Do środka wlewa się aromatyczny olejek, który jest ,,zasysany” przez patyczki, które oddają zapach na zewnątrz do pomieszczenia. Patyczki pachną bardzo długo, zapewniają subtelny, ale stale unoszący się aromat. Inaczej ,,działają” świece zapachowe. Ich zapach czuć tylko wtedy kiedy są zapalone, czyli zwykle przez kilkanaście minut. Przyjemny zapach rozniesie się po pomieszczeniu, a potem będzie stopniowo ulatywał. Świece w szklane będą też ładną ozdobą wnętrza. Istnieje także szeroka oferta odświeżaczy do powietrza. Zwykle są one stosowane w łazience, żeby zamaskować brzydkie zapachy toaletowe.

zapach Tu wykorzystuje się zapachu w sprayu, by szybko i skutecznie pozbyć się odoru. Jednak istnieją też perfumy do wnętrz, które można stosować też w sypialni, czy pokoju dziennym. Poleca się nimi pryskać np. róg kanapy, bo materiał dobrze chłonie zapach i długo będzie go ,,oddawał”. W domu można wykorzystać tez specjalne produkty zapachowe. Są to na przykład zapachy do szafy. Mają formę saszetek wypełnionych pachnącymi granulkami. Wkłada się je między pościele, czy ręczniki, a także mniej używane rzeczy. Z czasem jeśli się nie używa takich rzeczy to przechodzą brzydkim, nieco stęchłym zapachem. Mając zapachowe saszetki wszystko będzie pięknie pachniało. Dodatkowym atutem jest to, że wiele saszetek działa odstraszająco na mole. Coraz częściej widać w sklepach też zapachu do poduszki. Psika się nimi pościel by nadać je ładnego zapachu. Dodatkowo zawarte olejki w sprayach np. lawendowy, ułatwiają zasypianie i działają uspokajająco.

Podsumowując, jest bardzo wiele opcji odnośnie tego jak można sprawić, by w domu unosił się przyjemny aromat i to w każdym pomieszczeniu. Można wybierać produkty działające stale np. patyczki, jak i czasowo np. świece zapachowe. Grunt to wybrać odpowiedni zapach, który wprowadzi domowników w dobry nastrój i zamaskuje nieprzyjemne zapachy z domu.

Kategorie: Handel

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder