Naturalna terapia suplementami z chlorellą jest obecnie coraz popularniejsza. Wiele osób szuka alternatyw dla przyjmowania suplementów witaminowych by uzupełnić niedobory. Wiele osób na diecie pragnie także oczyścić swój organizm i przyspieszyć wydalanie resztek pokarmowych. Chlorella ma wiele zalet, a tabletki można znaleźć w wielu aptekach, sklepach zielarskich, czy sklepach ze zdrową żywnością.

Dawkowanie tabletek z chlorellą

chlorella Na wiele dolegliwości pomoże każdemu chlorella – dawkowanie dzienne jest bardzo proste. Zazwyczaj przyjmuje się od kilku do kilkunastu tabletek dziennie lub 2-3 gramy chlorelli sproszkowanej. Tę algę słodkowodną można brać niezależnie od posiłki, co jest bardzo wygodne. Nie trzeba mieć ustalonej pory brania suplementu ani czekać np. godziny po posiłku jak w przypadku niektórych leków. Chlorellę najlepiej jest popijać wodą, ale można też sokiem. Przyjmować chlorellę mogą dorośli oraz dzieci, najważniejsze to dopasować dawkę do spodziewanych rezultatów. Jeśli zależy nam na dostarczaniu organizmowi niezbędnych witamin i mikroelementów to lepiej jest przyjmować mniejsze dawki przez dłuższy czas, tak by efekt się utrzymał. Jeśli ktoś planuje przejść na dietę i najpierw chce się poddać detoksykacji i oczyszczeniu jelit ze złogów to powinien brać chlorellę przez kilka dni w dużych dawkach.

chlorella Warto zaznaczyć, że chlorellę można dodawać także do samego jedzenia. Koktajl z zielonych warzyw wzbogacony algą słodkowodną czy puree warzywne będzie nie tylko miało oryginalny smak i aromat, ale także ciekawy, zielony kolor. Kiedy warto przyjmować chlorellę? Na pewno jest to opcja polecana dla osób borykających się z niedoborem witaminy B12 i anemią, czyli niedoborem żelaza. Chlorella zawiera je w dużych ilościach, a że to produkt łatwo przyswajalny przez organizm to skutecznie zniweluje niedobory. Chlorella wspiera także układ immunologiczny, chroni przed infekcjami i pomaga w walce z chorobą. Stymuluje produkcję białych krwinek, odpowiedzialnych za odporność, usuwa metale ciężkie z organizmu, regeneruje wątrobę. Dzięki temu chlorella może być stosowana nawet przez osoby będące w trakcie kuracji antynowotworowej.

Chlorella jest wskazana także dla osób odchudzających się, czy borykających się z przewlekłymi zaparciami lub nadwrażliwością jelit. Reasumując, warto jest przyjmować suplementy diety oparte na chlorelli. Alga słodkowodna jest dobrze tolerowana, łatwo przyswajalna, a do tego praktycznie nie ma skutków ubocznych. Można ją kupić w wielu sklepach, a dawkowanie jest bardzo proste.

Kategorie: Zdrowie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder