Istnieje przeświadczenie mówiące o tym, że piękna kobieta, to elegancka kobieta. My jak najbardziej się z tym zgadzamy. Nie ma nic bardziej interesującego, niż szykowna dama, która wie jak zaprezentować swe wdzięki nie tylko gestem, spojrzeniem, czy wyszukanym słowem, ale i ubiorem. Dzisiaj, od takich właśnie kobiet dowiemy się, co ubierać do biura, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Raz, dwa, trzy szef patrzy!

Czasami zdarza się, że praca w biurze nie należy do najłatwiejszych: ciężki dzień, złe samopoczucie, niecierpliwi petenci, czy okropny upał. Każdemu mogą zacząć puszczać nerwy. Zwłaszcza, jeśli nastąpi kumulacja wszystkich tych wydarzeń. Nie pozostaje nic innego, jak dusić emocje wewnątrz: przedstawicielowi firmy nie uchodzi stawiać jej w złym świetle z powodu swojego złego nastroju. Liczą się przede wszystkim opanowanie, nienaganne zachowanie oraz wygląd. W tej sprawie na ogół, każda firma posiada swój umowny sposób ubierania, dozwolony w miejscu pracy. Jest to tzw. dress code. Jego podstawy mówią o kilku ważnych elementach, których żadna szanująca pracodawcę, współpracowników oraz klientów kobieta pracująca nie złamie.

Dotyczą one między innymi długości sukienek i spódniczek. Wskazane jest, aby nie były one krótsze niż za kolano. Zwłaszcza latem, kiedy często decydujemy się nie zakładać rajstop (w biurze im mniej nagiej skóry „wystawimy na światło dzienne” tym lepiej). Kolejnym zakazem są legginsy, spodnie sportowe czy szorty. Jedyną dopuszczalną formą krótszych spodni są „garniturowe” spodenki. Nadają one charakteru letniego mundurka: wyglądamy zarówno młodzieńczo, jak i elegancko. Określmy więc jak się ubrać do pracy, aby czuć się dobrze, wyglądać świetnie, a jednocześnie nie naruszyć żadnej z reguł.

Jak wspomnieliśmy, ubrania damskie do biura, powinny być odpowiednio osłonięte. Nie wchodzą więc w rachubę głębokie dekolty, odsłonięte plecy i ramiona czy wysokie wycięcia. System sięga też stóp: w pracy decydujmy się tylko na pełne obuwie. Nawet jeżeli panują wysokie upały, obuwie typu sandały, czy klapki, jest nie na miejscu. Jedyne na co możemy sobie pozwolić to buty z odkrytymi palcami lub piętami. Również o wzorach mamy coś do powiedzenia: biuro nie przepada za jaskrawymi i zbyt wzorzystymi ubraniami.

Prosta elegancja za biurkiem

W biurze, mile widziane są wszelkiego rodzaju kobiece garnitury, czy garsonki- wygląda to niebywale szykownie. Podobny efekt możemy uzyskać nawet wtedy, gdy w odpowiedni sposób zestawimy spodnie rurki, oraz prostą zapinaną bluzkę. Jeśli zależy nam na podkreśleniu własnej osobowości, możemy delikatnie zaakcentować naszą stylizację dodatkami: np. biżuterią, paskiem- należy jedynie pamiętać, aby pasowały one do miejsca i reszty stroju. Aczkolwiek kobieta w sukience wygląda o wiele bardziej kobieco, niż w niejednym makijażu. We właściwy sposób dobrana sukienka, może stać się wizytówką damy.

Sukienki do pracy powinny być przede wszystkim wygodne, ale i stosowne. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby sukienka odsłaniała zbyt wiele, lub była za krótka. Łatwo można to sprawdzić: jeżeli w trakcie siedzenia, sukienka sięga nam do połowy uda, oznacza to, że jej długość jest za mała. Rzecz ma się podobnie w przypadku jej górnej części: niektóre eleganckie sukienki nie posiadają rękawów, jednak są na tyle osłonięte, by z powodzeniem spełnić się, jako sukienka biurowa.

Mówimy natomiast stanowcze NIE sukienkom na cienkich ramiączkach, odkrywającym plecy i dekolt. Sukienki dzianinowe do pracy są świetnym pomysłem zwłaszcza latem. Nie posiadające sztucznych domieszek materiały sprawdzą się idealnie w trakcie upałów, dając choć odrobinę wytchnienia. Dodatkowo, ten rodzaj odzieży to na ogół tanie sukienki do biura. Nie oznacza to jednak, że są w czymś gorsze od tych, które kosztowały krocie.

Podsumowanie

Mówi się, że „ładnemu we wszystkim ładnie”. Możliwe. Ale to by oznaczało, że większość kobiet urodziło się jako boginie, które w ziemskiej powłoce jedynie podkreślają swoje naturalne piękno. Świat biznesu zdobywają kobiety. Ze względu na swój bystry umysł stawiają kroki z łatwością. Swoją elegancją natomiast, wyrażają pewność siebie i szacunek.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder