Przykuwa zainteresowane spojrzenie panów i zazdrosne „strzały” wzrokiem, skierowane ze strony pań. Sukienka podkreślająca atuty kobiety to skarb. Zawsze chce ona wyglądać pięknie, a wesele to ten rodzaj przyjęcia, kiedy kreacja jest wybitnie ważna. Sukienki na wesele powinny wyróżniać się z tłumu, zupełnie jak ich właścicielki.

Sukienka długa, czy krótka? W sam raz

Gdy nadchodzi ten wymarzony dzień chcemy, żeby wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik. Zupełnie tego samego oczekujemy od naszej sukienki. W dniu wesela każdy z gości będzie zwracał szczególną uwagę na każdy detal, w takim razie: zachwycająca sukienka na wesele to rzecz obowiązkowa. Powinna być dopasowana nie tylko do figury posiadaczki, ale także do jej stylu, upodobań, oraz tego, jaką aktywność będzie wykazywać na przyjęciu. Sukienki na wesele bywają różne. Szczególnie często wybierane są tzw. sukienki koktajlowe, projektowane specjalnie na eleganckie spotkania, jakim właśnie jest ślub.

Mnogość wzorów i deseni pozwala podjąć decyzję dotyczącą tego, czy sukienka powinna być rozkloszowana i plisowana, dopasowana koronkowa czy może w kształcie tulipana w soczystym kolorze. Sukienki koktajlowe, to na ogół krótka kreacja. A co w sytuacji, gdy dama pragnie długie sukienki na wesele? W tym przypadku wybór również nie jest ograniczony. Tu także mamy szeroki wachlarz opcji: od obcisłych i podkreślających sylwetkę sukien, po zwiewne i delikatnie wykończone sukienki.

Sukienka modna, sukienka inspirująca

Najbardziej pożądana są modne sukienki na wesele. Takie, których producent podąża za najnowszymi trendami. Jeśli w sezonie przodują odkryte plecy i ramiona, tak jak ma to miejsce np. w przypadku tzw. hiszpańskiego dekoltu, jest duże prawdopodobieństwo, że ten model weźmiemy pod uwagę, jako jeden z pierwszych. Prym w modzie wciąż trzymają wszelkiego rodzaju koronkowe wykończenia: czy to całej sukienki, czy też jej elementów.

Styl ten nazywany jest bohemą i jest i idealny na lato. Na tę porę roku proponowane są również zwiewne sukienki z lekkiego materiału, często z motywem kwiatowym. Zależnie od motywu przewodniego wesela, sukienki mogą być wytworne lub bardziej „na luzie”. Producenci, którzy oznaczają swoją metką sukienki na wesele inspiracje często czerpią przede wszystkim z wybiegów sławnych projektantów. Suknie ślubne i wieczorowe, w których specjalizuje się wspaniała Vera Wang, oraz eleganckie kreacje Giorgio Armani’ego to często nieosiągalne marzenia, które chociaż w części realizują natchnieni twórcy.

W poszukiwaniu weselnej sukienki

Nasuwa się teraz bardzo trudne pytanie: jaka sukienka na wesele będzie najodpowiedniejsza, skoro jest ich tak wiele rodzajów? Przy wyborze odpowiedniej sukienki na wesele należy kierować się przede wszystkim jej wygodą, oraz tym, jak leży na ciele: nie powinna być ani za luźna, ani zbyt opinająca. W pierwszym przypadku będzie „zwisać” i zniekształcać sylwetkę, w drugim, materiał zacznie się marszczyć w poszczególnych miejscach, a sukienka niebezpiecznie unosić, co stworzy bardzo niekomfortowe uczucie. Ubiór powinien pasować również do tego, jakie są nasze zamiary co do zabawy na weselu. Jeśli oczekujemy tańców do białego rana na pewno nie ubierajmy obcisłej sukienki, lub bardzo obfitej i wykonanej z ciężkich materiałów- ograniczają one ruchy. Zasadą numer jeden, o której musimy zawsze pamiętać to to, że gdy jesteśmy gościem na weselu, sukienka nie powinna przyćmiewać samej panny młodej.

To tylko podstawowe informacje dotyczące sukienek na wesele. Jest ich tak wiele, co kobiecych gustów. A zmieniają się równie szybko jak ich nastroje. Oczywiście najlepszą przyjaciółką kobiety jest „mała czarna”, ale nikt nie postawił żelaznej zasady, że grono koleżanek powinno poszerzać się o inne charaktery.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder