Sukienki na wesele: krótkie, długie, koronkowe, cekinowe, plisowane… Można wyliczać bardzo długo. Wybór: może być tylko jeden. Możemy szukać rad u innych, jednak ostatecznie, wybór musi należeć do nas. Jeśli sukienka ma trwać przy nas dłużej, musimy ją podjąć świadomie i w skupieniu. Pośpiech w tym przypadku nigdy nie jest dobrym doradcą. Zatem przyjrzyjmy się kilku szczegółom.

Weselne sukieneczki

Sukienki cechuje mnogość wyboru, zarówno jeśli chodzi o ich krój, jak i deseń. Możemy więc mieć pewność, że ciężko będzie zdublować nasz wybór na przyjęciu. Dzisiaj, skupiamy się przede wszystkim na sukienkach koktajlowych, oraz wieczorowych. Koktajlowe, to eleganckie kreacje wybierane na spotkania odbywające się przede wszystkim za dnia, np. brunch czy bankiety rodzinne i okolicznościowe. Na ogół są lekkie i praktyczne- odpowiednie na różnego rodzaju uroczystości. Te wieczorowe, ograniczają się natomiast do okazjonalnych wyjść. Często posiadają swój charakter, dlatego po ukazaniu się w nich „w świetle dziennym” możemy się spotkać ze spojrzeniem pełnym zdziwienia. Niemniej, każda kobieta, powinna być w posiadaniu chociaż jednej sukienki wieczorowej.

Sukienki różnią się między sobą stylem i wykończeniem, jednak ich przeznaczeniem jest gościć na wszelkiego rodzaju przyjęciach. A najbardziej pożądanym, jest uczestnictwo w przyjęciu weselnym. Wybór sukienki na wesele to złożona kwestia. Chcemy wyglądać olśniewająco i efektownie, a jednocześnie wykazać się dobrym smakiem i nie przykuwać większej uwagi niż panna młoda. Do wyboru mamy krótkie, oraz długie sukienki na wesele. Decydując się na którąś z nich musimy wziąć pod uwagę to, w jakiej będziemy nie tylko lepiej wyglądać, ale i odczuwać większy komfort noszenia.

Weselna sukienka, to modna sukienka

Ślub i wesele zawsze były dla kobiet rzeczą wyjątkową. Wręcz magiczną. Każda z nich marzyła lub wciąż marzy o pięknej białej sukni, i wspaniałej sukience na swoje przyjęcie weselne. Współczesny rynek ślubny pragnie im to zapewnić, poszerzając swoje oferty o coraz to nowe modne sukienki na wesele. Wszystkie te sukienki na wesele inspiracje czerpią przede wszystkim u słynnych projektantów.

Któż lepiej nie określi wyrafinowanego stylu, niż stylista specjalizujący się w eleganckich trendach? Na podium wśród najlepszych projektantów znajduje się Vera Wang. Projekty jej sukien ślubnych są rozchwytywane na całym świecie. Posiada ona także własną kolekcję sukienek, których nie powstydziłaby się żadna druhna. Jej kreacje są najczęściej bogato zdobione. Jako kontrast dla jej dzieł możemy zainteresować się twórczością Pniny Tornai. Stawia ona przede wszystkim na tradycjonalizm. W dzisiejszych czasach, modne sukienki na wesele to oznaka prestiżu w towarzystwie.

Ciężkie weselne wybory

bufiaste rękawyStając przed wyborem jaka sukienka na wesele będzie dla nas najlepsza, warto pamiętać o kilku podstawowych, niemniej bardzo ważnych zasadach. Sukienkę należy dopasować do sylwetki. Nie może ona być za ciasna, ani zanadto obszerna. Obcisła będzie krępować nasze ruchy, oraz znacznie podkreśli niedoskonałości. Z kolei zbyt luźna sukienka, w żaden sposób nie określi zalet kobiecej figury, lub będzie „zjeżdżać” z ciała. Długość sukienki również ma znaczenie. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi wzrost jej właścicielki.

klasyczne szortyŹle dobrana sukienka może zniszczyć cały efekt, który chciałyśmy osiągnąć. Niskie osoby powinny unikać kształtu litery „A”- optycznie poszerza i zmniejsza posiadaczkę. Osoby wysokie powinny natomiast zrezygnować z sukienek jednokolorowych i szerokich. Tworzą one z nich bezkształtne i masywne bryły. Najlepsze będą sukienki delikatne i ze zwiewnych materiałów, zaznaczające talię. Prawdą jest również to, że krótkie sukienki wyszczuplają i wydłużają, jednak należy z nimi uważać (zwłaszcza na tak ważnych przyjęciach jak ślub) gdyż mogą zostać uznane za wulgarne. Sukienki na wesele powinny nie tylko wyglądać pięknie, ale dawać uczucie wygody. W końcu użytkowniczka spędzi w niej wiele godzin. Wybór sukienki na wesele jest niezwykle ciężki.

Wiele pań, wertując katalogi i przeglądając oferty sklepów jest bliska płaczu z powodu swojej bezradności. Jednak gdy decyzja zapadnie, a sukienka okaże się strzałem w dziesiątkę, odetchną z ulgą: dobrze wybrana sukienka może towarzyszyć nam nie tylko na tym jednym weselu, ale może na dziesiątkach kolejnych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder