Szukając zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, rodzice często decydują się na warsztaty sportowe. Jest to dobry wybór, który zapewni maluchowi regularną aktywność fizyczną. Dzięki temu poprawi się jego sylwetka, motoryka i refleks. W trakcie zajęć dziecko będzie miało także możliwość nauczenia się rywalizacji i poznania nowych koleżanek oraz kolegów.

Nauka tenisa w każdym wieku

nauka tenisaGodziny spędzone na korcie mogą być niezwykle cenne. Kto wie, może z małego kajtka wyrośnie następna Agnieszka Radwańska? Warto dać dziecku szansę na polubienie tego wyjątkowego sportu o długiej tradycji. To dyscyplina sportowa, która może być rozgrywana przez jedną osobę (nazywa się to singiel) oraz przez dwie osoby tej samej płci (wtedy jest to debel). Zajęcia z dziećmi odbywają się w grupach, które są podzielone ze względu na wiek oraz stopień zaawansowania. Każde spotkanie rozpoczyna się kilkunastominutową rozgrzewką, która odbywa się zarówno z rakietą, jak i bez. Dzieci wykonują podstawowe ćwiczenia takie jak skłony, przebieżki czy skręty ciała. Dzięki nim mogą w bezpieczny sposób przygotować się do właściwych zajęć. Podczas nich maluchy poznają przede wszystkim podstawowe zasady związane z kortem. Nauczą się tego, do czego służą linie na boisku. Dzięki lekcjom poznają techniki związane z efektywnym odbijaniem piłki. Instruktor przedstawi także wszystkie wskazówki, które umożliwią dziecku poprawne trzymanie rakiety.

nauka tenisaDzięki tym wskazówkom już po kilku zajęciach będzie można rozgrywać amatorskie mecze, które wzbudzają ogromne emocje. Atutem tego sportu jest to, że polega on na rywalizacji fair play. Z uwagi na zajęcie odległych pozycji, zawodnicy nie mają ze sobą dużo kontaktu fizycznego. Nie ma więc za dużo sytuacji, w których przeciwnicy mogą siebie sfaulować. Ogranicza to także urazy i kontuzje, jakich dzieci mogą doznać na korcie. Z uwagi na miękką powierzchnie, jaka najczęściej jest stosowana na kortach szkoleniowych, nie ma też wysokiego ryzyka złamania czy zwichnięcia poprzez upadek. Nauka tenisa to zajęcia odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, bez względu na to czy są aktywne fizyczne czy nie. Zachęci je to poznania świata wyjątkowego sportu z klasą. Warto, aby dziecko rozwijało swoje zainteresowania i pasje. Żeby dowiedzieć się, co tak naprawdę interesuje malucha i w czym jest dobry, trzeba dać mu szansę.

Wypróbowanie nowej aktywności fizycznej to wyzwanie dla każdego początkującego, ale warto zachęcać dziecko, żeby zbyt szybko nie poddawało się. Systematyczne treningi nauczą malucha wytrwałości, która przydaje się na wielu życiowych płaszczyznach.

Kategorie: Sport

0 Komentarzy

Dodaj komentarz