Zmotywowanie dzieci do nauki nie zawsze jest proste. Maluchy wolą się bawić, dokazywać, a nie siedzieć nad książkami i poznawać nowe przedmioty. Jednak mądry rodzic wie, że nauka we wczesnych latach zaowocuje w przyszłości. Maluchy będą mądrzejsze, zdolniejsze, będą miały w życiu lepszy start.

Nauka programowania online

 szkoła programowania online dla dzieciDlatego też warto od najmłodszych lat właściwie je nakierunkować i zachęcać do podejmowania różnych aktywności. Z całą pewnością dużym powodzeniem cieszą się zajęcia związane z informatyką. Co roku pojawiają się doniesienia, że specjalistów z dziedziny IT stale brakuje, a ich zarobki mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. To bardzo kuszące, szczególnie że wielu specjalistów zaczyna pracę już w trakcie studiów i kończy edukację na licencjacie, czy nawet wcześniej. W związku z tym dużym powodzeniem cieszy się polecana szkoła programowania online dla dzieci. Zajęcia prowadzone są poprzez różne platformy i komunikatory internetowe. Nie trzeba zatem martwić się o dowożenie dziecka na zajęcia i jego późne powroty autobusem do domu. Maluch może wygodnie się rozsiąść na kanapie czy na łóżku z laptopem i oglądać przygotowane lekcje.

 szkoła programowania online dla dzieciCzasem materiały są już nagrane i można je sobie odtwarzać, przygotowane są też ćwiczenia do wykonania po zakończeniu lekcji. Są także lekcje prowadzone na żywo podczas których dzieci mogą zadawać pytania prowadzącemu. Jak uczyć programowania małe dzieci? Zwykle nauka opiera się na zabawie. Dzieci mają ułożyć bloki z kolorowych klocków, czy ustawiać cyferki w rządkach. Ma to na celu naukę analitycznego myślenia, kojarzenia faktów, kreatywności. Nauka prawdziwego programowania oparta na kodzie przyjdzie w kolejnych etapach. Zwykle na początku dzieci uczą się np. podstaw HTML, bo to język prosty i przydatny, pozwala na stworzenie strony internetowej. Młodzież może uczyć się programować w Pythonie, czy Javie. Kursy dzielą się też na te dla początkujących i zaawansowanych. Warto zaznaczyć, że poza kursami online są oczywiście organizowane także kursy stacjonarne. Szczególnie w Warszawie bardzo łatwo jest takowe znaleźć. Podsumowując, warto zachęcić dziecko do nauki programowania, na pewno bardzo zaprocentuje to w przyszłości.

Maluch będzie znał już podstawy informatyki, łatwiej mu przyjdzie nauka w szkole, ale także może to mu ułatwić decyzję co do wyboru kierunku studiów i dalszej drogi zawodowej. Dobrze jest poszukać zatem szkoły programowania w najbliższej okolicy lub zdecydować się na ciekawie prowadzone zajęcia internetowe.

Kategorie: Informatyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder